Po godzinach Sport

Sfrustrowane TVP nazwało się “rodzinnym domem skoków”. Perfekcyjna riposta ze strony komentatora Eurosportu

Marcin Kadziolka/ Shutterstock

TVP wydaje się coraz bardziej sfrustrowana utratą transmisji z Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jej przedstawiciele otwarcie mówią, że to właśnie telewizja publiczna jest „rodzinnym domem skoków”. – W tym roku ten dom został trochę przebudowany – ripostuje Marek Rudziński, komentator Eurosportu.

TVP tęskni za skokami

W tym sezonie TVP pokaże tylko te konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbywają się w Polsce. Cały cykl można obejrzeć na antenie TVN i Eurosportu. Grupa Discovery, która posiada prawa do transmisji Pucharu Świata, w tym roku postanowiła nie udzielić telewizji publicznej sublicencji. Dla TVP to cios, w oświadczeniu publiczny nadawca stwierdził, że sprawa jest polityczna, a skoki używane są jako „swoisty zakładnik” w tym sporze.

W ten weekend konkursy Pucharu Świata rozgrywane są w Wiśle, więc skoki na krótko wróciły do TVP. Wywołało to emocjonalne reakcje pracowników telewizji publicznej.

Cudownie, że są państwo z nami i ufamy, że będą państwo z nami, kiedy to skoki są w rodzinnym domu, czyli w Telewizji Polskiej. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – mówił wzruszony Maciej Kurzajewski. Swoje dodał szef TVP Sport Marek Szkolnikowski. Stwierdził, że obecna sytuacja, czyli transmisje w TVN, są „tymczasowa polityczną fanaberią”.

Domem skoków narciarskich była, jest i będzie Telewizja Polska. Sytuacja z tego sezonu jest tymczasową polityczną fanaberią. Kibicom życzę cierpliwości, spokoju i zaufania. Wiemy co robimy, wszystko pod kontrolą – napisał Szkolnikowski. Szef sportu w telewizji publicznej chyba zapomniał, że należący do Discovery Eurosport relacjonował skoki od dawna. Powstaje też pytanie, co ma na myśli Szkolnikowski, pisząc “wiemy co robimy”. Juliusz Braun pisał niedawno w “Rzeczpospolitej”, że niewykluczona jest zmiana przepisów prawa, tak by tylko TVP spełniało wytyczne potrzebne do transmisji skoków.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie