Polityka i Społeczeństwo

Sensacyjne zawiadomienie do prokuratury. Wywoła trzęsienie ziemi w państwowych spółkach?

Robson90 / shutterstock

PGNiG donosi do prokuratury na byłego wiceszefa, wiceprezesa grupy LOTOS. Zawiadomienie może wywołać trzęsienie ziemi w państwowych spółkach.

Według ustaleń Wirtualnej Polski 22 września do Prokuratury Regionalnej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Wróbla, byłego wiceszefa PGNiG, obecnie wiceprezesa grupy Lotos, wcześniej związanego z Orlenem. Doniesienie złożyło PGNiG-ie Jak pisze portal, chodzi o marnotrawstwo gigantycznych pieniędzy.

Eksperci, którzy znają kulisy sprawy i zapoznali się z treścią zawiadomienia, szacują, że mowa o wyrzuceniu w błoto nawet 40 milionów złotych. Jednocześnie zastrzegają, że to “ostrożne szacunki” – informuje Wirtualna Polska.

W ocenie PGNiG na niegospodarność składa się szereg działań dotyczących nieuzasadnionego zrywania, a następnie kupowania dostępu do baz danych, łamanie prawa zamówień publicznych, zagrożenie utraty informacji strategicznych dla spółki czy nieracjonalne zarządzanie zespołem. Ponadto Jarosław Wróbel l wymusił na kadrze zarządzającej Polskiej Spółki Gazownictwa zrzeczenie się 70 proc. przysługujących jej za rok 2015 premii. Zakończyło się to koniecznością zapłaty odsetek, to około 20 000 zł w każdej z kilkudziesięciu spraw.

Wirtualna Polska poprosiła o komentarz prokuraturę, PGNiG, grupę Lotos oraz podległy Jackowi Sasinowi resort aktywów państwowych nadzorujący państwowe spółki. Ich odpowiedzi są lakoniczne. Jedynie prokuratura potwierdziła, że takie zawiadomienie wpłynęło i “trwa jego analiza, w tym również pod kątem właściwości miejscowej i przedmiotowej”.

Źródło: Wirtualna Polska 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie