Kryzys gospodarczy

Sensacyjne wieści ws. walki z pandemią! Prezydent tego kraju twierdzi, że jest w posiadaniu szczepionki na koronawirusa

Władimir Putin obwieścił światu, że Rosjanie stworzyli szczepionkę na koronawirusa. – Zaszczepiła się jedna z moich córek – powiedział prezydent Rosji.

W Rosji odnotowano do tej pory blisko 900 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło ponad 15 tysięcy osób. Rosyjskie władze planują zacząć szczepienia obywateli już w październiku. Minister zdrowia Michaił Muraszko przyznał niedawno, że szczepionka stworzona przez jeden z moskiewskich instytutów badawczych jest już w ostatnim stadium zatwierdzenia. Dziś Władimir Putin zapowiedział, że szczepionka opracowana przez moskiewski Instytut Gamaleya została dopuszczona do użytku.

Po dwóch miesiącach testów na ludziach, rosyjski minister zdrowia wydało pozytywną opinię na pierwszą na świecie szczepionkę przeciwko koronawirusowi – cytuje prezydenta „Russia Today”.

Putin zdradził, że w próbach wzięła udział także jego córka.

Jedna z moich córek zaszczepiła się tą szczepionką. W tym sensie, że brała udział w eksperymencie. Po przyjęciu szczepionki miała 38 stopni gorączki, następnego dnia – niewiele ponad 37. Po drugim szczepieniu temperatura trochę się podniosła, a potem spadła. Czuje się dobrze – powiedział Putin, cytowany przez RIA.

Słowa Putina oznaczają, że mogą sprawdzić się zapowiedzi z początku miesiąca. Rosjanie ogłosili, że planują rozpocząć szczepienia obywateli w październiku. Jeżeli szczepionka Instytutu Gamleya trafi wkrótce do masowej produkcji – będzie to możliwe.

Dla Putina ta informacja ma też wymiar propagandowy. Dlatego na sensacyjne doniesienia z Rosji ostrożnie reagują zagraniczni eksperci. Dr Anthony Fauci, odpowiedzialny za walkę z epidemią w USA, wyraził nadzieję, że Rosja odpowiednio przetestowała szczepionkę pod kątem skutków ubocznych. Tempo prac Rosjan wydaje się podejrzane i pojawiają się obawy, że Putinowi chodzi tylko o ogłoszenie zwycięstwa w międzynarodowym wyścigu o stworzenie szczepionki na koronawirusa.

Źródło: Onet, RIA

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie