Polityka i Społeczeństwo

Sensacyjne doniesienia z okolic Nowogrodzkiej! Jedna ze sławnych ulubienic Glapińskiego posiada kompromitujące go taśmy?

Jedna z dwóch byłych tzw. dwórek prezesa NBP, Adama Glapińskiego, mogła doprowadzić do tego, że “Glapa” nie cieszy się teraz mocnym poparciem PiS-u. Plotki z Nowogrodzkiej sugerują, że przed odejściem z banku centralnego nagrywała ona spotkania Glapińskiego z członkami rządu.

Glapiński nie zostanie szefem NBP na drugą kadencję?

Przyszłość Glapińskiego nie jest jasna. Ponoć jego poparcie w PiS nie jest duże.

I to do tego stopnia, że nadal nie jest pewne, czy w Sejmie uda się zdobyć poparcie dla jego drugiej kadencji na fotelu szefa NBP. Dlaczego jednak posłowie mają wątpliwości? Czy chodzi o wysoką inflację, jaka dziś niszczy wartość oszczędności Polaków? Podobno nie. O co więc?

Andrzej Stankiewicz i Agnieszka Burzyńska w podcaście “Stan po Burzy” zasugerowali, że chodzi o aferę dot. tzw. “dwórek” Glapińskiego. Ich sprawa wypłynęła po raz pierwszy pod koniec roku 2018 i wzbudziła spore kontrowersje. Podważano wtedy kompetencje Martyny Wojciechowskiej, dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP oraz Kamili Sukiennik, dyrektor gabinetu prezesa banku.

Dziennikarski duet Onetu podał teraz, że jedna z pań pożegnała się już ze swoim stanowiskiem (w programie nie podano, o którą chodzi), ale przed odejściem “na pożegnanie nagrała trochę taśm, o których plotki są żywe w PiS”.

I być może to właśnie jest powodem problemów Glapińskiego, który stara się o drugą kadencję w NBP. Jego kandydaturę zgłosił już w styczniu prezydent Andrzej Duda, poparł ją prezes PiS Jarosław Kaczyński, a potem… pojawiły się schody. Sejm do teraz nie przegłosował tej kwestii.

Nie wiemy, co jest na wspomnianych “taśmach”, ale możliwe, że jest to coś kompromitującego, skoro – zakładając, że Stan po burzy ma rację – środowisko PiS-u obawia się drugiej kadencji “Glapy”.

Do tego niedawno w mediach pojawiły się sugestie, że kolejna kadencja Glapińskiego jest niezgodna z prawem. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Czytaj również:

Źródło: Stan po burzy

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie