Polityka i Społeczeństwo

Sensacyjne doniesienia z obozu rządzącego. PiS chce, by ten polityk zastąpił Ziobrę na stanowisku szefa Solidarnej Polski?

Flickr.com/Piotr Drabik

Przed świętami Bożego Narodzenia, Wprost.pl informował, że w Solidarnej Polsce dochodzi do napięć po antyunijnej szarży. Są kolejne informacje na ten temat.

Politycy Solidarnej Polski stali się pośmiewiskiem za sprawą swojej antyunijnej szarży. Nowomowa miękiszońska niczym bumerang wróciła pod nogi Zbigniewa Ziobry. Głosowanie w sprawie wyjścia z koalicji rządzącej pokazało głęboki podział w tej sprawie, bo tak należy odczytywać wynik 12:8 na korzyść zwolenników dalszego trwania przy rządowym korytku. Każdy kto się spodziewał honorowego rzucenia na stół posadami, może czuć się zawiedziony. Honor polityków Solidarnej Polski to napompowany balon, który rozleciał się na tysiąc kawałków.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, Wprost.pl informował o pierwszych odgłosach walki pod dywanem w Solidarnej Polsce – Młodzi politycy Solidarnej Polski zaczęli kwestionować przywództwo ministra sprawiedliwości po tym, jak partia przegrała rozgrywkę o weto do unijnego budżetu – pisał portal.

W obozie rządzącym można usłyszeć, że złożony przez Janusza Kowalskiego wniosek o wyjście z koalicji, był wymierzony w Zbigniewa Ziobro – Młodzi politycy Solidarnej Polski m.in. Janusz Kowalski lub Patryk Jaki, nabrali przeświadczenia, że sami lepiej pokierowaliby sprawami partii i zaczęli kwestionować przywództwo ministra sprawiedliwości. Tym razem Ziobro się obronił, ale młode wilczki tak łatwo mu nie odpuszczą – mówił informator Wprost.pl

Kolejne informacje na ten temat publikuje OKO.press – Nie jest pewne, że jak przyjdzie co do czego wszyscy zostaną przy Ziobrze. Morawiecki bardzo pracuje, żeby zmiękczyć  ich postawę, bo ma dość tego, co się dzieje – mówi portalowi źródło w PiS.

Jak podkreśla OKO.press na zewnątrz politycy Solidarnej Polski wyglądają jak jedna pięść, ale w PiS coraz więcej się mówi o rosnącym uznaniu dla Patryka JakiegoW europarlamencie z gigantyczną pensją większość polityków nagle zyskuje własne poglądy i wiarę w swoje siły. Jaki jest ambitny i popularny wśród młodych – można usłyszeć w PiS.

Źródło OKO.press

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie