Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Sensacyjne doniesienia WHO o pandemii w Europie! Na taką informację wszyscy czekali

Lotnisko

Hans Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia na Europę, wypowiedział się o możliwym końcu pandemii na Starym Kontynencie. Prognozy WHO są optymistyczne.

Już dwa lata świat zmaga się pandemią koronawirusa. Covid-19 wywrócił do góry nogami nasze życie i dotychczasowy ład, który znaliśmy. Maseczki, dystans, zakazy i nakazy, a przede wszystkim zakażenia i walka lekarzy o życie spowodowana koronawiruem to coś, do czego trudno się przyzwyczaić.

Obrazki z ostatnich dwóch lat znaliśmy tylko z katastroficznych filmów.

Dlatego takie informacje, jak ta, to powód do optymizmu. – To prawdopodobne, że kontynent zmierza w kierunku pokonania pandemii – poinformował w niedzielę Hans Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia na Europę. Belg dodał, że do końca marca około 60 proc. Europejczyków może zakazić się wariantem Omikron. Po osiągnięciu szczytu zakażeń “wykształcona zostanie kilkutygodniowa odporność populacyjna wynikająca z kampanii szczepień lub przejścia choroby COVID-19”.

– Oczekujemy, że sytuacja znacząco się uspokoi przed nawrotem choroby w okolicach końca roku, jednak powrót ten nie będzie oznaczał powrotu pandemii powiedział dyrektor regionalny WHO.

Wariant Omicron rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Na początku stycznia był stwierdzony w przypadku 6 proc. nowych zakażeń, w połowie miesiąca – już w 15 proc. przypadków.

Ministerstwo Zdrowia przekazało w niedzielę informację o 34 tys. 88 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 25 osób z COVID-19. Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 4 mln 518 tys. 218 przypadków; zmarły 103 tys. 844 osoby z COVID.

Czytaj także:

Janusz Kowalski na łopatkach. Lider Agrounii zaorał go, a potem nawiózł gnojownik. I to przed kamerami!

To dlatego Putin chce zaatakować Ukrainę? Brytyjskie MSZ zdobyło szokujące informacje

Wojna coraz bardziej prawdopodobna? Ten zaskakujący ruch USA może być na to mocnym dowodem

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie