Polityka i Społeczeństwo

Sensacja! Lex Czarnek przepadło w głosowaniu, zdecydował jeden głos. “Nominalnie przewagę ma PiS”

screen YouTube/ TVP Info

Niespodziewany sukces senackiej opozycji! Senackie komisje, w których nominalnie większość ma PiS, sensacyjnie odrzuciły Lex Czarnek. Zdecydował jeden głos.

Wniosek o odrzucenie Lex Czarnek w całości złożył senator KO Bogdan Zdrojewski. Jak stwierdził, poprawki nie poprawią tej nowelizacji.

Senackie komisje nauki, edukacji i sportu oraz obrony poparły poparły wniosek i zaopiniowały odrzucenie kontrowersyjnej nowelizacji prawa oświatowego. O wyniku głosowania zdecydował jeden głos. Co istotne, nominalnie większość w komisjach ma PiS.

Na połączonych komisjach senackich oświaty i obrony odrzuciliśmy Lex Czarnek stosunkiem głosów 9 do 8. Nominalnie w obu komisjach przewagę ma PiS – poinformował na Twitterze senator Marcin Bosacki z KO.

Projekt wraz z negatywną rekomendacją komisji trafi do Senatu, gdzie odbędzie się ostateczne głosowanie. Jako że w Senacie większość ma opozycja, najprawdopodobniej Lex Czarnek zostanie odrzucone i wróci do Sejmu. PiS jest oczywiście gotowe na ten scenariusz – zmontuje większość, dzięki której odrzuci uchwałę Senatu. Lex Czarnek trafi na biurko prezydenta, ale nie jest przesądzone, że Andrzej Duda podpisze kontrowersyjną nowelizację.

Do gry niespodziewanie włączyła się Pierwsza Dama. Agata Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego posłanki KO, by porozmawiać o proponowanych przez Przemysława Czarnka zmianach w oświacie.

To ostatnia okazja do zapisania się dobrze na kartach historii dla Pary Prezydenckiej. Jesteśmy bardzo zdeterminowane. Może naiwnie, ale jestem pełna nadziei – napisała jedna z zaproszonych posłanek, Kinga Gajewska. Spotkanie odbędzie się 24 stycznia o 12:00.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie