Polityka i Społeczeństwo

Senator Brejza przy okazji polskiego Watergate pokazuje absurd państwa PiS. “PiS wyciągnęło rękę, by objąć moje dzieci ochroną”

Wielka afera na 2 mld złotych uderzy w PiS? Poseł Brejza pokazuje nowe fakty w sprawie GetBack!
Fot. Flickr

“Gdy pod wpływem skali hejtu pojawiły się groźby, to samo państwo PiS wyciągnęło rękę, by objąć moje dzieci ochroną” – napisał w sobotę senator Krzysztof Brejza. Jak twierdzi, jest kolejną z ofiar działania służb, które miały śledzić go Pegasusem.

Pegasus vs. Brejza

Kanadyjska jednostka badawcza przy Uniwersytecie w Toronto Citizen Lab twierdzi, że senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza był w 2019 roku szpiegowany za pośrednictwem oprogramowania Pegasus.

W odpowiedzi polityk KO zdradził m.in., że w 2019 r. policja z Bydgoszczy proponowała ochronę jego żonie i dzieciom.

“Pod wpływem ogromnej brutalnej nagonki TVP (publikacja sfałszowanych smsów od 25.08.2019) pojawiły się groźby wobec moich dzieci. We wrześniu Policja sama zaproponowała objęcie Doroty Brejzy (żony senatora – red.) i dzieci ochroną. Była to decyzja Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy” – napisał na Twitterze.

“Państwo PiS włamało mi się do telefonu. Wykradło smsy. Nie pasowały do tezy, bym czynił przestępstwa, więc państwo PiS smsy przerobiło i puściło w swojej telewizji. Gdy pod wpływem skali hejtu pojawiły się groźby, to samo państwo PiS wyciągnęło rękę, by objąć dzieci ochroną” – dodał.

Przypomnijmy, że sprawa szpiegowania senatora KO ma związek z wydarzeniami z sierpnia br. Wtedy to TVP w swoich materiałach pokazywała SMS-y, mające ponoć pochodzić z telefonu Brejzy. Nie jest jasne, jak telewizja państwowa w ogóle zdobyła te wiadomości. Jeżeli był to efekt wycieku z baz danych służb, byłby to potężny skandal, który powinien zostać szybko spuentowany utworzeniem komisji śledczej, która zbadałaby temat.

Polskie media podały już też, że nasze krajowe służby utraciły możliwość korzystania z Pegasusa. Ponoć to efekt decyzji izraelskiej firmy, która stoi za tym słynnym oprogramowaniem szpiegowskim.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie