Polityka

Senat pokazał swoją siłę. Kaczyński już wie, że w tej kadencji łatwo nie będzie

Flickr.com/Senat RP
Przed wyborami właściwie wszystkie ugrupowania opozycyjne podkreślały, że PiS w kolejnej kadencji będzie podnosił podatki. I tak się dzieje.

Kiedy opozycja tłumaczyła, że dojdzie do podwyżek prądu, PiS zaprzeczał. Teraz pierwszy z dostawców prądu w Polsce – firma Tauron podniosła ceny dostaw. Z kolei rząd sam forsuje podwyżkę akcyzy na alkohol i wyroby tytoniowe, podatku, który przynosi poważne zyski budżetowi.

Opozycja zablokowała w Senacie ustawę podnoszącą akcyzę na alkohol. Polacy piją więcej niż inne narody. Jest to częścią naszej kultury. Średnio pijemy 8 litrów alkoholu mocnego rocznie i 99,5 litrów piwa, według danych  Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  Dlatego akcyza, podatek nałożony na sprzedawców alkoholu, to prawdziwa żyła złota dla każdego polskiego rządu.

Koszt podatku sprzedawcy alkoholi przenoszą na klientów.  Dlatego podwyżka akcyzy jest de facto podatkiem nałożonym na konsumentów. Zgodnie z projektem akcyza wzrosłaby o 10%, podwyżka dotyczy także podatku od produktów tytoniowych. Na wniosek opozycyjnej Koalicji Obywatelskiej Senat odrzucił PiSowską ustawę. Za odrzuceniem głosowała większość 51 Senatorów, czyli wszyscy Senatorowie opozycji.

źródło: onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie