Kultura

Sekielscy zapowiadają swój nowy film. Zobaczcie wstrząsający zwiastun “Zabawy w chowanego”

Zabawa w chowanego

Rok po wstrząsającym „Tylko nie mów nikomu” bracia Sekielscy wracają z kolejnym dokumentem o przestępstwach seksualnych w Kościele. Premiera „Zabawy w chowanego” 16 maja, a tymczasem twórcy udostępnili zwiastun produkcji.

„Zabawa w chowanego” Tomasza i Marka Sekielskich będzie kontynuować wątki z głośnego „Tylko nie mów nikomu”. Pierwszy dokument Sekielskich o pedofilii w Kościele, po roku został obejrzany na YouTube 23 miliony razy. „Zabawa…” zostanie udostępniona na kanale Sekielskich 16 maja o godzinie 10:00. Twórcy zapowiadają, że będzie to mocny, emocjonalny film.

Są oczywiście łzy i emocje. Gdyby film przeszedł bez echa byłbym zdziwiony, wydaje mi się, że opisuje pewne mechanizmy, konkretne osoby i problemy – powiedział Tomasz Sekielski w swoim programie na Facebooku.

I zwiastun produkcji, który można już oglądać w Internecie, zdaje się potwierdzać słowa twórcy. Trzyminutowa zapowiedź sugeruje, że „Zabawa…” powtórzy formułę pierwszego filmu, a więc zobaczymy konfrontację ofiar z oprawcami, a dziennikarskie śledztwo obnaży zaniedbania władz kościelnych w karaniu seksualnych przestępców w swoich szeregach.

Pierwotnie bracia Sekielscy chcieli opublikować „Zabawę w chowanego” już w marcu, lecz z powodu wybuchu pandemii zdecydowali się opóźnić premierę. Niedawno Tomasz Sekielski ujawnił, że miała miejsce próba zablokowania filmu.

Przy pracy nad tym filmem doszło do złożenia nam oferty. Pojawiła się osoba, która była gotowa sfinansować nam film o SKOK-ach, o ile zrezygnujemy z filmu „Zabawa w chowanego” – relacjonował dziennikarz na swoim Facebooku.

Uczestniczył w tym spotkaniu Marek, który wstał i podziękował, gdy tylko usłyszał, o co chodzi. Takich negocjacji nie prowadzimy i nie można nas przekupić, byśmy jakiegoś filmu nie wyemitowali – dodał twórca filmu.

Bracia Sekielscy pracują nad trzecim filmem o pedofilii w Kościele. Tym razem planują skupić się na roli Watykanu i Jana Pawła II w walce z przestępstwami seksualnymi w Kościele. Trwa zbiórka pieniędzy na produkcję dokumentu – z potrzebnego miliona złotych, twórcy uzbierali już około 800 tysięcy. „Zabawa w chowanego” i „Tylko nie mów nikomu” także zostały sfinansowane z wpłat internautów.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie