Polityka i Społeczeństwo

Sędziowie TK do obozu. Skandaliczne słowa rzecznika Kukiz’15

Sędziowie TK do obozu. Skandaliczne słowa rzecznika Kukiz'15

Upadek poziomu debaty publicznej to trwale obecne na polskiej scenie politycznej zjawisko. Jednak słowa o sędziach, jakie padły z ust rzecznika klubu Kukiz’15 na zorganizowanej przez KoLiber Wrocław, Klub Młodych Kukiz’15 oraz uniwersyteckie Studenckie Koło Naukowe “Prawo, Społeczeństwo, Kultura” debacie wołają o pomstę do nieba.

Wydarzenie zatytułowane “Jakie znaczenie ma Twoje skreślenie” odbyło się 31 maja tego roku na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i dotyczyło różnych systemów wyborczych w Polsce i na świecie. Jednym z prelegentów był poseł klubu Kukiz’15, ówczesny rzecznik, Jakub Kulesza.

W swojej wypowiedzi zademonstrował skrajnie anarchistyczne podejście do wartości demokratycznych, tak bliskie w ostatnich miesiącach partii rządzącej.

Wskazując na zalety systemu większościowego, czyli hołubionych przez Kukizowców JOW-ów, padły skandaliczne słowa o tym, że “nie przejmujemy się Konstytucją” czy “jeśli Trybunał Konstytucyjny nam to zakwestionuje to nie będziemy się przejmować”, “zamkniemy ich w Berezie Kartuskiej”.

https://twitter.com/PolcyPolacy/status/872549708752924675

Przypomnijmy, że nazwa Bereza Kartuska do dziś wzbudza grozę. Ten sanacyjny obóz dla więźniów politycznych utworzony został 12 lipca 1934 roku. Kierowani tam ludzie poddawani byli szykanom, drylowi, biciu oraz przymusowi bezsensownej pracy. Zasady kierujące życiem obozowym były niezwykle okrutne i rygorystyczne, a wobec osadzonych stosowano sadystyczne metody represji. Pobyt w tym najcięższym z aresztów II RP miał być dla nich ciężkim doświadczeniem. Sam pomysł, by przywrócić takie metody rozliczania przeciwników politycznych, jest haniebny, zwłaszcza w kraju, w którym przez lata opozycjoniści musieli walczyć z reżimem komunistycznym.

Co ciekawe, w sprawie wypowiedzi Jakuba Kuleszy wypowiedział się na Twitterze poseł Kukiz’15, Tomasz Jaskóła, który całkowicie odciął się od wypowiedzi byłego już rzecznika klubu. Podkreślił, że choć ich klub nie jest zwolennikiem obecnej Konstytucji, to jednak ją szanuje. Zmian w Konstytucji dokonają natomiast w sposób demokratyczny.

Ciekawe, co na to sam Paweł Kukiz, dzięki któremu taka osoba jak Jakub Kulesza jest posłem polskiego Sejmu. Czy podzieliłby on opinię swojego byłego rzecznika czy jednak bardziej stonowane i przede wszystkim mieszczące się w granicach debaty publicznej stanowisko posła Jaskóły. Należy pamiętać, że poseł Kulesza ma niespełna 27 lat, więc nie ma prawa pamiętać, jak wyglądała Polska w czasach, gdy wyroki wydawała partia, nie sądy. Może warto by było, gdyby starsi koledzy przemówili mu do rozumu.

fot. Adrian Grycuk/wikimedia

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia
Ładowanie