Polityka i Społeczeństwo

Sędzia Paweł Juszczyszyn dopiął swego! PiS przegrywa ważną bitwę w wojnie o niezależne sądy

Sędzia Paweł Juszczyszyn wybiera się do Warszawy. Kancelaria Sejmu znalazła wiele wymówek, aby nie przesyłać do Sądu Okręgowego w Olsztynie list poparcia kandydatów do KRS. To ostatni już wybieg władzy w celu utajnienia tych, którzy protegował nowych członków Rady, tym razem powołali się na poufność danych osobowych.

W Sejmie nic już nie powstrzyma niepokornego i prześladowanego przez rząd sędziego przed poznaniem rzeczywistego obrazu reformy KRS.

Oględziny dokumentów odbędą się w poniedziałek 21 stycznia, wedle ogłoszenia opublikowanego przez Sąd Okręgowy w Olsztynie. Na tą chwilę wiadomo jedynie, że na listach poparcia widnieje ponad 3 tysiące podpisów oraz, że część list poparcia wydrukowanych zostało… na papierze gazetowym przez Gazetę Polską. Pokazuje to jak właściwie przebiegła reforma KRS, politycznych kandydatów miał poprzeć głównie “betonowy” elektorat PiS.

Oprócz sędziego przy oględzinach dokumentów ma być obecny protokolant oraz jedna z pracownic Kancelarii Sejmu. Tą ostatnią wezwał do obecności przy oględzinach Sąd Okręgowy z Olsztyna.

Paweł Juszczyszyn wywołał polityczną burzę w listopadzie ubiegłego roku. Po wyroku TSUE orzekł w sprawie, w której rozpatrywał apelacje, że należy ujawnić listy poparcia dla sędziego, który orzekał w I instancji. Nie wiadomo czy taki sędzia nie był protegowanym jednej ze stron. Ta decyzja sędziego wywołała lawinę medialną i polityczną, bo rząd za nic nie chciał wcześniej dopuścić do ujawnienia list poparcia.

Wszystko wskazuje na to, że tajemnicze listy zostaną wkrótce ujawnione. Nie jest to jednak przesądzone, sędzia Juszczyszyn może bowiem obawiać się represji ze strony władzy. Dotychczas Minister Ziobro dopilnował już by sędzia został zawieszony w obowiązkach sędziego, wycofano go także z delegacji w Olsztynie. Niezłomny sędzia może jednak nie dać za wygraną i cała demokratyczna Polska na to liczy.

źródło: wp.pl

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie