Kultura Polityka i Społeczeństwo

Pani Krystynie nie podoba się festiwal filmowy w Gdyni. Jej wpis o polskich aktorach poraża

www.polen-heute.de

Krystyna Pawłowicz nie pozwala nam o sobie zapomnieć. Teraz weszła na temat Gdynia Film Festival, czyli słynnego festiwalu polskiego kina, jaki corocznie odbywa się w Gdyni.

Pawłowicz ostrzega nas przed aktorami i fałszem

Była posłanka PiS, a obecna sędzia Trybunału Konstytucyjnego swoją karierę w polityce zbudowała w sporej mierze na kontrowersyjnych wypowiedziach w mediach. Z czasem odkryła jednak Twittera i… zaczęło się. Regularnie tweetuje, czym oburza opinię publiczną. Tym razem pod lupę wzięła wspomniany festiwal filmowy.

Post zaczęła od trzech błyskawic. “W Gdyni rozpoczął się festiwal filmów polskich” – zapowiedziała niewinnie ex-posłanka. Gdy miała już uwagę kinomanów dowaliła z grubej rury (tym razem poprawiliśmy interpunkcję):

Gdy widzę wokół tego wydarzenia twarze AKTORÓW, z których wielu prywatnie POGARDZA Polakami, DRWI z [polskiej] tradycji, demokratycznych władz, z życia małego człowieka – to cały ten festiwal wydaje mi się jednym, wielkim FAŁSZEM.

Tweet także zakończyła trzema błyskawicami.

Nie wiemy, którzy to aktorzy, zdaniem Pawłowicz, “prywatnie” pogardzają Polakami czy “drwią” z polskiej tradycji. Zastanawia nas jeszcze o jakiego to “małego człowieka” chodzi pani sędzi? Ktoś wie?

https://twitter.com/KrystPawlowicz/status/1569389620512624640?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet

Wątek filmów jest zresztą ostatnio bliski prawicy. Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy, stwierdził z kolei, że hańbą jest dotowanie filmów takich, jak obecnie wyświetlany w kinach “Grodno’39”:

Pomóżcie Państwo nagłośnić hańbę, jaką jest dotowanie antypolskich filmów z publicznych pieniędzy! Grodno’39 – film o żydowskim dziecku walczącym z sowietami wbrew antysemickim postawom uprzedzonych Polaków powstał z Państwa podatków!

Czytając posty Pawłowicz i innych skrajnych polityków prawicy można uznać, że mają oni jakąś obsesję i kompleksy na punkcie elit czy to politycznych, czy kulturalnych, które wyrosły w III RP. Skąd się biorące? Na to pytanie nie potrafimy odpowiedzieć…

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie