Polityka i Społeczeństwo

Scenariusze PiS-u powstają w Moskwie? Borys Budka uderza w poważne tony i apeluje do rządu ws. budżetu UE

Borys Budka, lider PO, zabrał głos w sprawie polityki rządu PiS dot. UE. – Ważą się losy przyszłych pokoleń, ale też losy każdej Polki i każdego Polaka. Wetowanie europejskiego budżetu, to nie jest już tylko kwestia politycznej rozgrywki w obozie władzy. To przede wszystkim kwestia elementarnego bezpieczeństwa nas wszystkich, to kwestia 260 mld złotych, które w przyszłości mogą trafić na walkę ze skutkami pandemii – powiedział w czasie dzisiejszej konferencji prasowej.

Budka: potrzebujemy tych pieniędzy

Budka nie ma złudzeń: Polska potrzebuje pieniędzy z unijnego funduszu odbudowy. – To są pieniądze m.in. na szczepionki, o których mówił premier Morawiecki. To są pieniądze niezbędne polskim przedsiębiorcom i pracodawcom, by przetrwać ten wyjątkowy kryzys gospodarczy. Ale jest to przede wszystkim bezpieczeństwo wielkiego, europejskiego projektu – mówił.

To jednak nie wszystko.

– Dzisiaj nie chodzi tylko o fundusz odbudowy, który może powstać bez Polski. Chodzi o bieżące funkcjonowanie Unii Europejskiej. Zawetowanie europejskiego budżetu, to również niższe środki na fundusz spójności, ale też brak programu Erazmus. Polscy studenci mogą zostać pozbawieni wielkiego narzędzia, które pozwala im poznawać Europę i wymieniać wiedzę z kolegami i koleżankami z innych europejskich krajów – dodał.

Budka pytał też, gdzie jest pisany dzisiejszy scenariusz negocjacji polskiego rządu?” –  Bo mam wrażenie, że to wszystko co dzieje się wokół europejskiego budżetu, tych negocjacji, jest pisane cyrylicą. Jest pisane przez ludzi, którzy nie chcą silnej Polski w Unii Europejskiej, ale chcą rozwalenia Unii od środka – odpowiedział sam sobie.

Dajemy gwarancję!

Lider PO deklarował, że jego partia zrobi wszystko, by ratować sytuację.

Koalicja Obywatelska daje gwarancje poparcia w parlamencie europejskiego funduszu odbudowy. Dajemy gwarancję, że tutaj w parlamencie, gdy będzie trzeba ratyfikować ten nowy fundusz, tak bardzo potrzebny Polsce, będziemy wspierać ten rząd – zapewnił.

Na końcu dodał: – Raz jeszcze apeluje do premiera Morawieckiego: niech nie idzie bardzo złą drogą, która naraża bezpieczeństwo Polek i Polaków na wielkie zagrożenie. 

Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie