Polityka i Społeczeństwo

Sasin się jednak nie wywinie? Sąd podjął zaskakującą decyzję ws. wyborów kopertowych!

Flickr

Sąd Okręgowy w Warszawie zmiażdżył prokuraturę za odmowę wszczęcia śledztwa w sprawie wyborów kopertowych i nakazał przeprowadzenie śledztwa.

Wybory kopertowe zostały zarządzone przez premiera Mateusza Morawieckiego, pomimo ekspertyz prawnych, jakie otrzymał od rządowych prawników. Mówiły one jasno, że w przypadku przeprowadzenia takiej operacji, jego sytuacja z prawnego punktu widzenia – mówiąc delikatnie – będzie nie do pozazdroszczenia. Żeby mieć podkładkę pod wybory, zostały zamówione zewnętrzne analizy, dające zielone światło do rozpisania wyborów kopertowych.

W październiku ubiegłego roku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremiera Jacka Sasina.

Sprawcy działali wspólnie i w porozumieniu, oszukując i wprowadzając w błąd opinię publiczną oraz przedstawicieli Poczty Polskiej oraz licznych organów państwa, wykorzystywali do popełnienia przestępstwa zajmowane stanowiska i pełnione funkcje – by zdefraudować 70 000 000 zł w celu osiągnięcia korzyści politycznych – brzmiał fragment zawiadomienia.
Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania. Ośrodek złożył zażalenie do sądu, który zmiażdżył prokuraturę.
Jak informuje na Facebooku (OMZRiK), Sąd Okręgowy w Warszawie uznał zażalenie na decyzję o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie tzw. “wyborów kopertowych”, a fragment uzasadnienia jest dla śledczych dewastujący – Działania prokuratury były szczątkowe. Oparto się wyłącznie na sprawdzeniu artykułów w internecie – mówił w uzasadnieniu sędzia Wojciech Małek.
Prokuratura nie uznała nawet raportu Najwyższej Izby Kontroli, który został określony jako “tak zwany raport”. Sędzia podkreślił, że uznanie wyników kontroli za “nic nie wnoszące” nie leży w gestii niepopartej niczym decyzji prokuratora. Sąd nakazał prokuraturze przeprowadzenie rzetelnego postępowania w sprawie. Jego zakres określi w pisemnym uzasadnieniu wydanym w ciągu 7 dni.
Źródło: Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie