Polityka i Społeczeństwo

Saryusz-Wolski nie traci czasu i już w Nowy Rok zaatakował UE. Kuriozalny wpis europosła, burza w sieci

Jacek Saryusz-Wolski rozpoczął rok z przytupem. Przedstawił autorską parafrazę pieśni „My, Pierwsza Brygada”, którą zadedykował Unii Europejskiej. Popis europosła wywołał burzę w sieci.

Nowy rok, stare konflikty. Jacek Saryusz-Wolski wyszedł z założenia, że nie ma co marnować czasu i już 1 stycznia zaatakował Unię Europejską.

Trzeba przyznać, że w oryginalnym stylu. Polityk sparafrazował pieśń „My, Pierwsza Brygada” i zadedykował swoje dziełko Brukseli.

Nowa zwrotka „Pierwszej Brygady” dedykowana Brukseli: Nie chcemy już waszej mamony, Ni waszych zdrad ni waszych kłamstw, Skończyły się do was ukłony, Do waszych głów, do waszych kies – napisał – zapewne z dumą – europoseł. Ten popis wywołał w sieci niemałe poruszenie.

To jakaś zapowiedź złożenia przez Pana mandatu? – zapytał ironicznie dziennikarz Radomir Wit. Cóż, jeśli europoseł dedykuje Brukseli wierszyk o incipicie „Nie chcemy już waszej mamony”, dobrze byłoby, gdyby Unia potraktowała to dosłownie. Saryusz-Wolski najwyraźniej z ulgą i wdzięcznością przyjąłby zablokowanie przelewów z Brukseli na swoje konto.

JSW to niezaspokojony w ambicjach, źle starzejący się narcyz i megaloman. Widziałem te jego cechy już 20 lat temu, gdy byliśmy prawie przyjaciółmi, jako doradcy Buzka, ale nie przypuszczałem, że objawią się w tak paskudny sposób – ocenił w mocnych słowach Waldemar Kuczyński. W podobny sposób zareagował Jakub Wende.

Strasznie przykro jest obserwować, kiedy utalentowany człowiek upada przez swoje wybujałe ego, małostkowość i ambicje. Kiedy traci wszystko, na co pracował, w tym przede wszystkim szacunek – napisał adwokat.

Internauci zaczęli dopytywać się, kiedy Saryusz-Wolski opuści Brukselę. Tak to bywa, że politykom związanym z obozem rządzącym łatwo z ideologicznych pobudek rezygnować z unijnych pieniędzy dla Polski, ale europoselskie pensje już tak bardzo nie przeszkadzają…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie