Polityka i Społeczeństwo

Sanepid pyta, proboszcz wsypie Kaczyńskiego? Chodzi o łamanie obostrzeń na mszy z politykami PiS

Można powiedzieć, że sanepid sprawdza, czy w Parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach duchowni potrafią kłamać i czy nie boją się ciężkiego grzechu. Urzędnicy pytają: “Czy przed wejściem do Kościoła znajdowała się informacja dotycząca limitu osób?”, “Czy 16 stycznia na mszy świętej o godzinie 18.00 limit osób był zachowany?”, “Czy podczas mszy świętej był zachowany reżim sanitarny?”.

Ks. Piotr Kszczot z Parafii pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach zapewnia w rozmowie z Witrualną Polską, że procedury były przestrzegane, wszystko sprawdzała policja i nie mają sobie nic do zarzucenia.

Problem polega na tym, że zdjęcia pokazują co innego. Widać na nich, że Jarosław Kaczyński z grupą m.in. posłów PiS, stoją w kościele jak kręgle przed toczącą się kulą. A rygory sanitarne mówią jasno – 1,5 metra odstępu i nie więcej niż jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Już mniejsza z tym, że mijanie się z prawdą duchownych wygląda bardzo źle. Do głowy przychodzą jednak bardzo nieczyste myśli i pytania – a może po prostu Jarosław Kaczyński et consortes są już zaszczepieni?

Źródło WP.pl


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie