Po godzinach

Samorządowcy zagrali Jarosławowi Kaczyńskiemu na nosie. Takiego absurdu w naszym kraju dawno nie było

Piotr Drabik

Jakiś czas temu gruchnęła wiadomość o tym, że naczelnik państwa Jarosław Kaczyński tak się zdenerwował faktem pobierania przez jego kolegów i koleżanki partyjne drugich pensji, że zaordynował nie tylko przekazanie nagród na Caritas, ale i zmianę przepisów, w myśl której pensje parlamentarzystów zostaną obniżone o 20%. Sęk w tym, że mściwa ręka prezesa dotknęła też bogu ducha winnych samorządowców, którym w myśl nowym przepisów, uposażenie również miało zostać obcięte o 1/5.

Okazuje się jednak, że nasza klasa polityczna jest nie tylko roztropna, ale i przebiegła. Nie trzeba było długo czekać, by zaobserwować jak samorządowcy robią sobie z uchwalonych przez PiS przepisów rzewne jaja. Swoją drogą trudno się im dziwić, gdyż obciążanie lokalnych działaczy za działania centralne dojnej zmiany przypomina znane powiedzenie: “Kowal ukradł, Cygana powiesili”.

Jak donosi RMF FM: “O 5 złotych 70 groszy będzie mniej zarabiał marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Tak się kończy szumnie zapowiadana przez PiS obniżka uposażeń samorządowców. Wcześniej pensję prezydenta Warszawy radni obniżyli o 24 złote.” 

Idąc w ślady stolicy, radni Mazowsza obniżyli uposażenie zasadnicze Adama Struzika, zgodnie z wymogami nowej ustawy o 20% – czyli o 1300 złotych. Jednocześnie przyznali marszałkowi dodatek czasowy za pełnienie funkcji przewodniczącego konwentu marszałków.

Choć w powyższym przypadku trzeba przyznać, że dobra zmiana sama sobie na taki obrót sprawy zasłużyła, najpierw napychając sobie kieszenie po brzegi publicznymi pieniędzmi, a następnie zrzucając odpowiedzialność na samorządowców, którzy nie tylko nie zawinili, ale też cieszą się znacznie niższymi pensjami, niż szeregowy nawet poseł.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że takiego absurdu dawno u nas nie grano. Stanisław Bareja byłby z naszych samorządowców dumny…

źródło: RMF24.pl

fot. flickr/ P. Drabik

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie