Gospodarka

Samobój Morawieckiego. Wysokie ceny prądu zniszczyły marzenie premiera

Premier Morawiecki
Flickr.com/Kancelaria Premiera

Miliony elektrycznych aut, rozwój gospodarczy, wyjście z pułapki średniego rozwoju, dominująca pozycja na rynku samochodów na prąd i cuda na kiju zapowiadał premier Mateusz Morawiecki, gdy perorował o rozwoju tego segmentu gospodarki. Po 4 latach baśnie premiera nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a pozostałości planów mogą się rozbić już doszczętnie. Chodzi o jeden mały szczegół, którym są ceny prądu.

Przez drogi prąd przestanie się opłacać eksploatacja nie tylko osobowych aut elektrycznych, ale także elektorbusów – pisze Rzeczpospolita pod wymownym tytułem “Elektroklapa”. Koszt przejechania 100 kilometrów “elektrykiem” już teraz może kosztować 50 zł, a wkrótce może być jeszcze drożej – nawet 70 zł., a to dwa razy więcej niż pokonanie tego samego odcinka dieslem. 
 
Wzrost cen prądu sprawia, że stacje ładowania likwidują przyciągające klientów promocje, w których tankowanie e-aut było darmowe – W poniedziałek opłaty na swoich stacjach wprowadził Lotos, do końca półrocza to samo zrobi Orlen – czytamy w Rzeczpospolitej. Opłacalność aut elektrycznych stanęła pod dużym znakiem zapytania – stwierdza w rozmowie z gazetą Adam Tychmanowicz, prezes Neptis SA, operatora systemu Yanosik. 
 
Drożejący prąd to zagrożenie dla elektryfikacji miejskiej komunikacji autobusowej – Będzie to bolesny cios w elektromobilność, gdyż wobec porażki z próbą rozpędzenia przez rząd rynku elektrycznych samochodów osobowych to właśnie e-busy miały się stać jej forpocztą w Polsceopisuje dziennik. Nie wiem, o co jest ta afera z cenami prądu i elektrycznymi samochodami. Przecież rząd ma kieszenie wypchane pieniędzmi i jedną ustawą może załatwić rekompensaty lub dopłaty dla kierowców. Przez jedną noc można napisać akt prawny, a przed piątą rano przegłosować i o poranku prąd do aut i e-busów będzie za darmo. Przecież dla jedynie wybitnego w historii III RP rządu wszystko jest takie proste. 
 
Źródło: www.rp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie