Polityka i Społeczeństwo

Sądy szykują się na masowe zatrzymania podczas piątkowej manifestacji. Wydano konkretne wytyczne

aborcja
Shutterstock

Dzisiaj w Warszawie odbędzie się jedna z największych manifestacji po “wyroku” Trybunału Konstytucyjnego. Nominatka Ziobry wydała sądom wytyczne.

Dzisiaj w Warszawie odbędzie się manifestacja pod hasłem “Na Warszawę” i ma to być największa z dotychczasowych demonstracji po popisie aborcyjnym Julii Przyłębskiej. Na wczorajszej konferencji Strajku Kobiet, Marta Lempart przestrzegała przed prowokacjami. Środki ostrożności mają być tak daleko posunięte, że nie wykluczyła, iż osoby manifestujące w dobrej sprawie, ale np. będące pod wpływem alkoholu, mogą być uznane za prowokatorów i usunięte z demonstracji.

Nie wiadomo co i jak rząd oraz podelgłe mu służby szykują na protestujące kobiety. Joanna Bitner, prezeska Sądu Okręgowego w Warszawie wydała sądom wytyczne “mające na celu zwiększenie możliwości rozpoznania” zwielokrotniając liczbę dyżurnych sędziów. Nominatka Zbigniewa Ziobry spodziewa się większej ilości wniosków o areszt tymczasowy oraz spraw w postępowaniu przyśpieszonym karnym i wykroczeniowym – pisze TVN24.pl.

Dodatkowo wprowadza w okresie od 30 października do 14 listopada “listę sądów rejonowych działających w okręgu Sądu Okręgowego w Warszawie, które miałyby się zajmować wnioskami o tymczasowe aresztowanie w sytuacji, w której sąd właściwy miejscowo, z uwagi na liczbę tych spraw, nie będzie w stanie ich rozpoznać w ustawowym terminie” – informuje portal.

Joanna Bitner wsławiła się tym, że zamknęła korytarze sądowe, gdy zeznawał Jarosław Kaczyński w sprawie o znieważenie przez Zbigniewa Stonogę prezydenta Dudy oraz prezesa PiS. Odwołała także wykład prof. Andrzeja Zolla dla sędziów. Jej praca została negatywnie oceniona przez warszawskich sędziów, którzy nie udzielili jej wotum zaufania, odrzucając w głosowaniu jej roczne sprawozdanie.

Źródło TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie