Polityka i Społeczeństwo

Sąd zdecydował ws. oskarżeń wobec Tomasza Grodzkiego. “Będziemy rozkładać ten mur oszczerstw”

Fot. M. Józefaciuk - Kancelaria Senatu

Sąd zdecydował, że kobieta, która oskarżała Tomasza Grodzkiego o przyjęcie łapówki, zniesławiła marszałka i musi go przeprosić. O orzeczeniu poinformował mecenas Jacek Dubois.

W listopadzie 2019 roku, po wyborze Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu, Agnieszka Popiela, wykładowczyni w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego, podzieliła się w swoich mediach społecznościowych sensacyjną historią. Zarzucała Grodzkiemu, że ten, będąc lekarzem, zażądał łapówki w zamian za przeprowadzenie operacji jej matki. Oskarżenie było dość konkretne, Popiela zapamiętała kwotę – 500 dolarów, cel – „podobno na czasopisma medyczne” i to, że nie dostała faktury.

Nigdy tego nie zapomnę – skwitowała dramatycznie.

Szybko jednak okazało się, że pamięć spłatała jej figla. Popiela zmieniła swoją wersję wydarzeń. Nagle wyszło na jaw, że Tomasz Grodzki wcale nie zażądał pieniędzy. Popiela tłumaczyła, że „wpłaciła, bo czuła presję psychiczną” i rzekoma wpłata „nie była warunkiem operacji”.

Ta wersja też nie okazała się dla sądu przekonywająca. Sprawa toczyła się z powództwa marszałka i to jemu szczeciński sąd rejonowy przyznał w tym sporze rację.

Dobre wiadomości dla Marszałka Tomasza Grodzkiego. Sąd uznał, że Agnieszka Popiela zniesławiła go swoimi wpisami i zobowiązał ją do przeproszenia Pana Marszałka – poinformował na Twitterze mec. Jacek Dubois. Sąd określił treść przeprosin, a ta mają zostać wysłane do marszałka w formie pisemnej. Orzeczenie nie jest prawomocne, a obrońca Agnieszki Popieli zapowiedział złożenie apelacji.

Mecenas Dubois powiedział w rozmowie z TVN24, że sprawa Popieli jest jedną z czterech, które Grodzki wniósł do sądu.

Ten pierwszy wyrok pozwala wierzyć, że pan marszałek od początku miał rację. Teraz cegła po cegle będziemy rozkładać ten mur oszczerstw, który został zrobiony z pobudek politycznych. To pierwsza cegła, ale ta największa – powiedział mec. Dubois.

Źródło: TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie