Sąd zdecydował ws. Jakimowicza. Gwiazdor TVP Info zapłaci za swoje słowa

 Jarosław Jakimowicz przegrał proces o zniesławienie wytoczony przez KOD. Pracownik TVP będzie teraz musiał zapłacić łącznie 15 tys. zł.

Jakimowicz wojuje

Co tu dużo mówić, igrał, igrał, aż się doigrał. Jarosław Jakimowicz od momentu, w którym dostał fuchę życia w Telewizji Polskiej wygraża, obraża i prowadzi regularną wojenkę z każdym, kto nie mieści się w jego ramach „normalności”. Najczęściej były model i z niewiadomego powodu ekspert TVP od wszystkiego atakuje środowisko LGBT.


„Pamiętasz, jak rozmawialiśmy, że po pielgrzymkach w Częstochowie trzeba sprzątać ulice i dezynfekować? To przecież po takim Marszu Równości, gdzie wiemy kto idzie, jak się zachowuje to pełna deratyzacja powinna być!” – mówił w programie „W kontrze” po ubiegłorocznej paradzie równości. A jak już panu Jarkowi brakuje słów, wtedy potrafi nawet osobiście zerwać tęczową flagę z budynku. Bohater na miarę czasów, takich ludzi potrzebuje Polska.

Ale Jakimowicz uderzał też w Komitet Obrony Demokracji. – Mam kumpla, który za tarzanie się po ziemi w pierwszej linii demonstracji KOD dostaje 150 zł. To nie jest żadna tajemnica – wypalił w TVP Info. I jakby tego było mało, wyzywał członków KOD od „obrzydliwej hołoty”. Ale członkowie KOD powiedzieli „stop”, oskarżyli Jakimowicza i wytoczyli mu proces.

Jakimowicz usłyszał wyrok

Finał sprawy jest taki, że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia orzekł, że Jarosław Jakimowicz „poniżył Komitet Obrony Demokracji oraz naraził to stowarzyszenie w opinii publicznej na utratę zaufania, niezbędnego do realizacji przez to stowarzyszenie swoich celów statutowych oraz innych działań w przestrzeni publicznej”.

Jakimowicz musi zapłacić 10 tys. zł odszkodowania, pokryć koszty procesu sądowego oraz wpłacić 5 tys. zł na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. A mogło być gorzej, bo KOD domagał się przeprosin i rekompensaty w wysokości 100 tys. zł, z czego 10 tys. zł miało trafić do WOŚP. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że na początku grudnia wyrok usłyszała koleżanka Jakimowicza z pracy, Magdalena Ogórek. Ogórek i Rafał Ziemkiewicz zostali skazani na karę grzywny w wysokości 10 tys. złotych. Powód? Zniesławienie Elżbiety Podleśnej na antenie TVP.

Źródło: Teleshow.wp.pl

2 Odpowiedzi na Sąd zdecydował ws. Jakimowicza. Gwiazdor TVP Info zapłaci za swoje słowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *