Sąd zdecydował, Wąsik i Kamiński w strachu. Nakazy aresztowania gotowe
Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik mogą w każdej chwili trafić za kratki. Wg najnowszych informacji gotowe są już nakazy ich aresztowania.
Kierunek areszt?
Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński są absolutnymi „bohaterami” ostatnich tygodni. Medialno-polityczno saga z ich udziałem trwa i zdaje się nie mieć końca. Wydaje się, że już tylko najwięksi fani życia politycznego w Polsce nadążają za tą historią. Tym bardziej, że sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie już nie tylko z każdym dniem, ale właściwie z każdą godziną.
Najnowsze wieści dotyczące tej najgorętszej politycznej pary trwającej zimy są następujące: w poniedziałek po południu sąd wykonawczy wydał nakazy aresztowania polityków Prawa i Sprawiedliwości. Oznacza to, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik w każdej chwili mogą zostać zatrzymani i doprowadzeni do aresztu.
Co więcej, Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście zdecydował, by nie uwzględniać wniosków o odmowę wszczęcia postępowania wykonawczego wobec Kamińskiego i Wąsika, odrzucił także wnioski prokuratury oraz obrońców i zdecydował, by nie wstrzymywać wykonalności kar 2 lat więzienia wobec nich.
– Wobec treści postanowienia i zarządzeń o wykonaniu wyroku przygotowano dokumentację wykonawczą, w tym nakazy doprowadzenia skazanych M. K. i M. W. do jednostek penitencjarnych – przekazał w rozmowie z serwisem Wirtualna Polska sędzia Piotr Maksymowicz, wiceprezes Sądu Rejonowego Warszawy-Śródmieście.
Co dalej?
Co się stanie z Kamińskim i Wąsikiem, jeśli faktycznie w najbliższych godzinach zostaną zatrzymani? Policja doprowadzi ich do aresztu, a tam przejmie ich Służba Więzienna.
– Po przywiezieniu przez Policję osadzonego do odbycia kary sprawdzane są bardzo dokładanie dokumenty, które stanowią podstawę przyjęcia oraz tożsamość danej osoby. Skazany przekazuje do depozytu m.in. dokumenty, środki pieniężne, przedmioty wartościowe i inne przedmioty, których nie może posiadać w celi np.: telefon komórkowy – przekazała Wirtualnej Polsce w komunikacie Służba Więzienna.
– Po dokonaniu powyższych czynności skazanego umieszcza się w celi przejściowej, na okres niezbędny, nie dłużej jednak niż na 14 dni. W tym czasie osadzonego poddaje się wstępnym badaniom lekarskim, zabiegom sanitarnym i wstępnym badaniom osobo poznawczym (spotyka się z wychowawcą a w razie zaistnienia potrzeby z psychologiem) oraz zapoznaje z podstawowymi aktami prawnymi dotyczącymi wykonywania kary pozbawienia wolności i porządkiem wewnętrznym zakładu karnego – czytamy w informacji, do której dotarła Wirtualna Polska.
Źródło: Wp.pl