Polityka i Społeczeństwo

Sąd wydał decyzję ws. rejestracji “Marszu Niepodległości”! Co teraz poczną narodowcy?

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję wojewody mazowieckiego, która dotyczyła rejestracji cyklicznego wydarzenia “Marsz Niepodległości”.

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł poinformował przedwczoraj, że podpisał decyzję  o rejestracji zgromadzenia cyklicznego “Marsz Niepodległości”. Decyzja została wydana na trzy lata. Z postanowieniem tym nie zgodził się warszawski ratusz. W konsekwencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaskarżył tę decyzję do sądu.

Dzisiaj Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję wojewody – Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił odwołanie stołecznego ratusza i uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji “Marszu Niepodległości”, jako zgromadzenia cyklicznego – informuje Radio Zet.

Marsz Niepodległości organizowany przez Roberta Bąkiewicza i jego środowisko był wydarzeniem cyklicznym i miał pierwszeństwo przed innymi demonstracjami. Taki stan rzeczy obowiązywał tylko do zeszłego roku. Kilkanaście dni temu okazało się, że to zgłoszenie wygasło, a na tej samej trasie swoje wydarzenie zgłosiło “14 Kobiet z Mostu”.

Całkiem przypadkiem w spisie zgromadzeń zauważyłam, że Marsz Niepodległości nie jest jeszcze zarejestrowany. Zgłosiłyśmy więc nasze zgromadzenie – mówiła w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” Ewa Błaszczyk z grupy “14 Kobiet z Mostu”, które w 2017 r. stanęły na drodze Marszu Niepodległości z transparentem “Faszyzm Stop”.

Wojewoda zapewne będzie się odwoływał od decyzji sądu.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie