Polityka i Społeczeństwo

Sąd uchylił zgodę na Marsz Niepodległości, ale Bąkiewicz zrobi swoje. “I tak się odbędzie!”

screen/ YT/ PrawicowyInternet

Narodowcy pieklą się na wczorajszą decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie, która dotyczyła rejestracji cyklicznego wydarzenia “Marsz Niepodległości”.

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł poinformował trzy dni temu, że podpisał decyzję  o rejestracji zgromadzenia cyklicznego “Marsz Niepodległości”. Decyzja została wydana na trzy lata. Z postanowieniem tym nie zgodził się warszawski ratusz. W konsekwencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaskarżył tę decyzję do sądu.

Wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję wojewody.

Robert Bąkiewicz

W odpowiedzi na decyzję sądu, Robert Bąkiewicz, organizator Marszu Niepodległości, zamieścił serię agresywnych wpisów na Twitterze. Stwierdził, że mam do czynienia z “anarchią sądową”, a “Marsz Niepodległości i tak się odbędzie”

– Anarchia sądowa ciąg dalszy. Sąd uznał za zasadny wniosek Rafała Trzaskowskiego o uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego o zarejestrowaniu naszego zgromadzenia cyklicznego. Marsz Niepodległości i tak się odbędzie. Zapraszamy 11.11 do Warszawy – Niepodległość nie na sprzedaż! – zawył.

W kolejnym wpisie zapowiedział złożenie odwołania od decyzji sądu i zaczął rozliczać z przeszłości sędziego orzekającego o uchyleniu decyzji wojewody.

Sędziowska kasta w najgorszym wydaniu. Decyzję wojewody mazowieckiego ws. Marszu Niepodległości uchylił sędzia Andrzej Sterkowicz. To syn Czesława Sterkowicza, który był na liście Antoniego Macierewicza w związku z wykonaniem uchwały lustracyjnej – napisał.

Robert Winnicki

Robert Winnicki, zasiadający w Sejmie z ramienia Konfederacji, również dał upust swojemu niezadowoleniu. Jak relacjonuje Polsat News, na konferencji prasowej pod sądem oświadczył, że “nawet jeśli decyzja sądu zostanie utrzymana, Marsz Niepodległości i tak się odbędzie”. – W razie potrzeby przyjmie jedynie inną formułę – zapowiedział. – Sąd w naszej ocenie ze względów politycznych przychylił się do ataku Rafała Trzaskowskiego na Marsz Niepodległości – pieklił się Winnicki.

Robert Winnicki umieścił również wpis na Twitterze. Można z niego wywnioskować, że dojdzie do jakiegoś wewnętrznego rozliczenia wśród narodowców, który przespali moment, gdy pozwolenie na cykliczne wydarzenie w tym roku wygasało.

– Pojawiają się pytania dlaczego oprócz zgromadzenia cyklicznego nie zarejestrowano zgromadzenia zwykłego, by zminimalizować ryzyko sytuacji w jakiej dziś się znaleźliśmy. Szczerze odpowiadam – nie wiem. Jako członek Stowarzyszenia MN i były organizator będę pytał o to zarządu – zabrzmiał groźnie.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie