Polityka i Społeczeństwo

Sąd podjął decyzję, wydatki podkomisji Macierewicza muszą zostać ujawnione. “Rażące naruszenie prawa”

Flickr.com/PiS

Wygrałem w sądzie z Ministerstwem Obrony Narodowej – poinformował senator Krzysztof Brejza. Wyrok sprawia, że MON musi ujawnić kwotę wydatków na działanie podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza.

Ile kosztowała działalność podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza? Organu, którego ustaleń najwyraźniej nie biorą na poważnie nawet przedstawiciele obozu władzy? Przypomnijmy, że w raporcie podkomisji jest mowa o eksplozjach w prezydenckim tupolewie, jednak ani prezydent, ani premier, ani szef MON, ani nawet Jarosław Kaczyński nie zwrócili uwagi na te ustalenia.

Senator Krzysztof Brejza od dłuższego czasu dopytywał się, ile pieniędzy kosztowała podatników zabawa Macierewicza w detektywa. Wiadomo, że w 2020 roku MON planował przeznaczyć na podkomisję ponad 2,7 mln zł. Ale podkomisja została powołana już w 2016 roku i wciąż nie wiadomo, jakie pochłonęła koszty.

Wkrótce powinniśmy jednak otrzymać tę informację. Krzysztof Brejza poinformował, że wygrał proces, który wytoczył resortowi obrony narodowej.

Wygrałem w sądzie z Ministerstwem Obrony Narodowej sprawę o ujawnienie całości wydatków Podkomisji A. Macierewicza – napisał senator na Twitterze. Zamieścił też pismo Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, w którym czytamy, że sąd „stwierdził, że bezczynność Ministra Obrony Narodowej miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa”.

To sprawdzian równości wobec prawa. Czy minister Mariusz Błaszczak przyjmie odpowiedzialność i ujawni zgodnie z wyrokiem wysokość przelewów na podkomisję smoleńską – skomentował w kolejnym wpisie Brejza.

Według wyroku, minister ma na rozpoznanie wniosku senatora 14 dni „od otrzymania prawomocnego wyroku wraz z aktami sprawy”.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie