Polityka i Społeczeństwo

Są pierwsze wyniki badań zatrutych ryb z Odry! TA groźna substancja została wykluczona

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała, że znane są pierwsze wyniki toksykologii ryb. Wykluczona została rtęć.

– Mamy pierwsze wyniki toksykologii ryb. Państwowy Instytut Weterynaryjny przebadał 7 gatunków. Wykluczył rtęć jako powód śnięcia ryb. Czekamy na wyniki badań kolejnych substancji – przekazała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa na Twitterze. Polskie władze oczekują na wyniki badań toksykologicznych ryb, które przeprowadza laboratorium Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. Jak donosi Radio ZET, można się ich spodziewać w niedzielę wieczorem lub w poniedziałek rano.

Minister Moskwa poinformowała o wykluczeniu rtęci, bo ten wątek wywołał w piątek wiele niepokoju. Strona niemiecka przebadała próbki wody, w których znaleziono wysokie stężenie rtęci. Dla pewności badanie zostało powtórzone. Z informacji podanych przez stronę niemiecką wynika, że w drugim badaniu nie wykryto tak wysokiego stężenia związków rtęci.

Mamy do czynienia z absolutnie nietypowym stężeniem soli w wodzie – poinformował brandenburski minister środowiska Axel Vogel. Te informacje potwierdziła w sobotę Anna Moskwa.

Otrzymaliśmy oficjalnie od strony niemieckiej aktualne wyniki badań wody. Nie stwierdzono obecności rtęci. Analizy po obu stronach granicy wykazują wysokie zasolenie. W Polsce trwają kompleksowe badania toksykologiczne. Poinformujemy o kolejnych wnioskach – przekazała minister. Jak dowiedzieliśmy się w sobotnie popołudnie, badanie wykluczyło rtęć jako powód śnięcia ryb.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie