Polityka i Społeczeństwo

Są jeszcze dobrze ludzie! Mieszkańcy Świebodzic zorganizowali zbiórkę i pokazali radnemu PiS, co myślą o jego donosie

Mieszkańcy Świebodzic zbierają pieniądze na opłacenie kary Katarzyny Woźniak, dyrektor Miejskiego Domu Kultury. Kobieta została ukarana przez Sanepid karą 10 tysięcy złotych za rozdawanie maseczek mieszkańcom i rzekome zorganizowanie zgromadzenia w tym celu.

Nie byłoby całego zamieszania, gdyby nie nadgorliwy radny i były dyrektor biura PiS – Stanisław Biały. Mężczyzna zamiast docenić akcję Katarzyny Woźniak, albo przynajmniej w niej nie przeszkadzać, wolał pomarudzić na portalu swiebodzice.info, którego zresztą jest redaktorem naczelnym.

– Doprowadzenie do zgromadzenia tak dużej liczby osób jest narażeniem tych osób na zakażenie koronawirusem i gwałci przepisy przeciwepidemiczne. Ta akcja może przyczynić się do gwałtownego rozprzestrzenienia się epidemii w Świebodzicach – napisał Biały, a sprawą zajął się sanepid.

Cóż, to trzeba mieć po prostu we krwi.

Maseczki za darmo szyły pracownice Miejskiego Domu Kultury, a inicjatorką akcji była dyrektor Katarzyna Woźniak. I to ona poniosła konsekwencje posiadania dobrego serca. Sanepid zasądził jej karę 10 tysięcy złotych za “naruszenie w dniu 23 kwietnia 2020 r. zakazu organizowania zgromadzeń ludności w postaci spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w czasie stanu epidemii”.

Problem w tym, że mieszkańcy podczas odbierania darmowych maseczek stosowali odstępy i zachowywali ostrożność. Oczywiście Biały nie omieszkał zrobić również zdjęć z akcji. Wystarczyła odpowiednia perspektywy i radny PiS uzyskał oczekiwany efekt.

Na szczęście mieszkańcy Świebodzic nie zostawili Katarzyny Woźniak w potrzebie. Rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na opłacenie kary i już pierwszego dnia na koncie były 6 tysięcy złotych. Z jednej strony serce rośnie, gdy słyszy się o takich akcjach jak rozdawanie maseczek czy zbiórka na niezasłużoną karę. Z drugiej strony – to zwyczajnie przykre, że za gest empatii trzeba się użerać z radnymi albo sanepidem. To zniechęca do pomocy innych potencjalnych dobroczyńców, którzy uznają, że lepiej dać sobie spokój i się nie wychylać.

Źródło: WP.PL, zdjęcie: Henryk Sadura/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie