Polityka i Społeczeństwo

“Są bardzo cenne”. Dworczyk zazdrosny o kontakty z narodowcami? Jest nowy wątek afery mailowej

Rząd lubi się odcinać od narodowców, ale najnowszy wyciek maili pokazuje coś zupełnie innego. W obozie władzy była rywalizacja o kontakty z nimi.

Gdy na Placu Zamkowym, podczas demonstracji w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej, narodowcy zagłuszali kolejnych przemawiających, politycy Prawa i Sprawiedliwości odcinali się od tego skandalu. Już mniejsza z tym, że zakłócano przemówienie Donalda Tuska, ale puszczana muzyka i odczytywane hasła zagłuszały uczestniczkę Powstania Warszawskiego Wandę Traczyk-Stawską. Nagłośnienie używane przez narodowców skupionych wokół Roberta Bąkiewicza zostało zakupione z Funduszu Patriotycznego, ale nawet wtedy politycy obozu władzy szli w zaparte.

Gest Glińskiego

Z najnowszego wycieku maili wykradzionych ze skrzynki Michała Dworczyka wynika, że w rządzie trwała rywalizacja o kontakty z narodowcami. Część korespondencji dotyczyła właśnie Funduszu Patriotycznego, który jest gestii resortu kultury i dziedzictwa narodowego. Treść maili przytacza Onet.pl

– Rozmawiałem wczoraj ponad godzinę z Piotrem Glińskim. W sprawie Funduszu Patriotycznego ma twarde stanowisko — powołuje się na wasze ustalenia i twoje deklaracje. Jako gest proponował, żebyśmy dali jakieś osoby do zatrudnienia w instytucie u [Jana – red.] Żaryna, ale moim zdaniem to będzie nieefektywne, bo to będą ludzie niesamodzielni, a my i tak nie mamy zbyt wielu dobrych ludzi do administracji – pisał Dworczyk do Mateusza Morawieckiego.

Minister kultury zaproponował stworzenie przy instytucie ciała opiniującego wnioski o dotacje i tam chciał oddelegować kogoś z okolic Dworczyka i Morawieckiego.

Cenne kontakty z narodowcami

Michał Dworczyk ubolewa, że kontakty z narodowcami przejął wicepremier Piotr Gliński. – Piotr jest naszym 100 proc. sojusznikiem, to takie kontakty warto mieć bezpośrednie. Jak wiemy, czasem są one bardzo cenne – oceniał.

Michał Dworczyk podkreślał także, że przez kilka ostatnich lat udało mu się zbudować bardzo perspektywiczne relacje ze środowiskiem narodowców, a “po organizacji Marszu Niepodległości w 2018 r. te relacje naprawdę były już niezłe i mogliśmy to nadal rozwijać”. – A tak to będzie robił Glina, a właściwie jakieś osoby od niego np. Mazurek [wiceminister kultury Piotr Mazurek – red.]” – cytuje maila Onet.pl

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie