Po godzinach

Rzuć wszystko i zobacz 12 filmów, które wprawią cię w świąteczny nastrój

W sklepach kolejki po horyzont, piernik się przypalił, a prezenty jeszcze nie kupione? Rzuć to i odpręż się przy świątecznych filmach, które każdego wprawią w naprawdę miły nastrój. 

Świąteczne filmy

12. 4 gwiazdki

Vince Vaughn i Reese Witherspoon’s muszą zaliczyć 4 różne imprezy świąteczne. Reese zawsze ładna, Vince zawsze brzydki, a dzieci zawsze wkurzające. Komedia w stylu – śmiech przez łzy, bo przecież kto zamiast zaliczania obowiązkowych  “gwiazdek”, nie wolałby po prostu zjeść, pogadać, opcjonalnie obejrzeć po kolei wszystkich filmów w telewizji, dopóki nie trzeba pójść na pasterkę lub spać? Plus – jeśli masz naprawdę kiepskie świąteczne doświadczenia, przy tym filmie zrozumiesz, że zawsze może być gorzej.

Świąteczne filmy

11. Elf

Człowiek – dziecko, czyli Will Ferrell. Tylko on mógł stworzyć postać tego ciamajdowatego Elfa, który jest absolutnie oderwany od rzeczywistości… pewnie dlatego, że z niej nie pochodzi, ale wokół Zooey Deschanel potrafi się zakręcić, a może ona wokół niego? Ach te baby. Film dla starszych i młodszych.

10. Grinch: świąt nie będzie

Jako fanka Jimmiego Carrey’a, jego szponów, dziwnych min i przyklejania języka do zamarzniętej poręczy, film zobaczyć musiałam. Jeden z tych, w których urocza dziewczynka nawraca sfrustrowanego brzydala. Sama czasem czuję się jak Grinch, zwłaszcza gdy sernik wypłynie z blaszki.

Świąteczne filmy

9.  Dziennik Bridget Jones

Ten sweterek z reniferami Colina Firtha mówi wszystko, ale film de facto o świętach nie jest. Jest zaś o singielce Bridget, której kolejne przygody wciąż widzimy na ekranach kin. Świąteczne/zimowe elementy przewijają się przez cały film, zwłaszcza gdy główna bohaterka postanawia wybiec na śnieg w samych majtkach. 

Świąteczne filmy

8. About a Boy

Bardzo samotny, bardzo smutny, bardzo przystojny gość w średnim wieku, który szuka pocieszenia na spotkaniach samotnych matek. Tymczasem poznaje chłopca, który odmienia jego kawalerskie życie. Święta tylko w tle, ale Hugh Grant na pierwszym planie z pewnością umili (przed)świąteczne chwile.

Świąteczne filmy

7. Czekając na cud

4 historie, 4 postacie, w tym piękna Penelope Cruz we własnej osobie. Wzruszający, zabawny, nieco nostalgiczny i niesamowicie świąteczny.

Świąteczne filmy

6. Listy do M

Nie jestem fanką polskiego kina, a spis nie jest obiektywny, mam nadzieję, że jest to dość jasne. “Listy do M.” musiały się jednak znaleźć w świątecznym kanonie filmów. Jest Karolak, jest Adamczyk, Stuhr, Małaszyński, trochę śniegu i dużo heheszków. Ciepły i zabawny film dla każdego. Część druga w podobnym stylu.

Świąteczne filmy

5. Zły Mikołaj

Ten Mikołaj nie lubi dzieci, nie lubi świąt i nie lubi ludzi, może poza kobietami, które może bzyknąć. Taki Grinch dla dorosłych. Co roku przebiera się za Mikołaja, nieco wychudzonego i zawsze zalanego, który okrada drogie sklepy. Tym razem i on poznaje wyjątkowego dzieciaka, a resztę trzeba zobaczyć, zwłaszcza gdy jest się świątecznym gburem.

Od tego momentu kolejności nie jestem w stanie ustalić.

Świąteczne filmy

4. Ja cię kocham, a ty śpisz

Ona sprzedaje bilety na stacji, on prawie wpada pod pociąg. Ona przytomna, on nie. Ona zakochana w nim, a on ma fajnego brata. Za dużo zdradziłam? Chyba nie, przecież wszyscy znają ten film, a ja uwielbiam. Bez niego nie ma świąt.

Świąteczne filmy

3. Zostańmy przyjaciółmi

Ryan Reynolds zazwyczaj wygląda genialnie, ale nie tym razem, a przynajmniej nie przez cały film. Kochany grubasek, śmiertelnie zakochany w swojej licealnej koleżance, dostaje na twarz “friend zone”. Wyjeżdża gruby, wraca chudy, do tego z Anną Faris, znaną ostatnio z serialu “Mamuśki”. A wszystko w świątecznej aurze.

Świąteczne filmy

2. The Holiday

Dwie przepiękne kobiety, jedna z USA, a druga z UK. Jedna mieszka w wypasionym domu w LA, druga w przytulnej chatce na brytyjskiej wsi (z psem oczywiście). Obie mają problemy sercowe i obie chcą od nich uciec jak najdalej się da. A gdyby tak wymienić się rolami i zaangażować do tego Jack’a Black’a oraz Jude’a Low’a? Do tego doskonała muzyka i świąteczny nastrój w pełni.

Świąteczne filmy

1. To właśnie miłość

Plejada gwiazd, miłość z nutką goryczy i piękno z odrobiną brzydalstwa. Jasełka, najazd rodzinny, nieplanowana miłość i Claudia Schiffer (choć tylko przez chwilę). Film, który w święta trzeba zobaczyć, inaczej karp nie będzie smakował.

Macie swoje ulubione świąteczne produkcje?

fot. Shutterstock

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie