Polityka i Społeczeństwo

Rzeczywistość przerosła kabaret. Nie uwierzycie, co produkuje państwowa spółka w zamian za reklamy w Naszym Dzienniku

fot. youtube

Kiedy myślisz już, że nic Cię nie zaskoczy, polska rzeczywistość polityczna znów przerosła kabaret. Poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński w kwietniu 2018 roku wysłał do poszczególnych ministerstw interpelację, dotyczącą doniesień medialnych o tym, że w Telewizji Trwam oraz w „Naszym Dzienniku” pojawiają się reklamy i ogłoszenia instytucji finansowanych z budżetu państwa. Wobec powyższego postanowił ustalić, ile takich materiałów (reklam, artykułów sponsorowanych, ogłoszeń, spotów) poszczególne resorty wykupiły w 2018 r.

Dziś pochwalił się odpowiedzią z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, bowiem to, co możemy tam przeczytać wywołuje tak wielkie zdumienie, że początkowo użytkownicy sieci społecznościowych zarzucali posłowi rozpowszechnianie ordynarnego fake newsa. Okazuje się bowiem, że jedna ze spółek z udziałem Skarbu Państwa, z których prawa wykonuje właśnie minister Jadwiga Emilewicz wykupiła w “Naszym Dzienniku łącznie 380 modułów reklamowych za kwotę 26.500 tys. netto.

Problem jednak polega na tym, że zamiast zapłacić za te reklamy, Zakład Tworzyw Sztucznych “Artgos” S. A. wyprodukowała dla spółki SPES Sp. z oo. (wydającej “Nasz Dziennik”) formę wtryskową do wyrobu… różańców, oraz różańce jako wyrób gotowy w ilości 200.000 sztuk.

Internauci nie mają wątpliwości. Oto dochodzimy do momentu, gdy działania władzy zaczynają do tego stopnia wyglądać na absurdalne, że aż trudno uwierzyć w to, że są prawdziwe.

https://twitter.com/Anna_Mierzynska/status/1001053503245217793

https://twitter.com/KrzyszNieradka/status/1001051876740292608

Jak się ma to nietypowe przedsięwzięcie państwowej spółki do zasady świeckiego państwa trudno ocenić. Wiadomo jednak, że dla ojca Rydzyka współpraca z rządem i jego popieranie ma już prawdziwie wymierne skutki. Co więcej, wygląda na to, że to nie państwo, a zakonnik rozdaje tu karty i stawia żądania.

Źródło: Twitter

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie