Polityka i Społeczeństwo

Rzecznik rządu pomylił żonę Morawieckiego z… Tuskiem? Dostał proste pytanie, zaczął mówić o liderze PO. „17 minut pan wytrzymał”

Rzecznik rządu
Flickr.com

Piotr Müller został zapytany o majątek żony premiera Mateusza Morawieckiego. W odpowiedzi rzecznik rządu mówił o… Donaldzie Tusku. – 17 minut pan wytrzymał – wypomniał prowadzący rozmowę Konrad Piasecki.

Piotr Müller był w czwartek gościem TVN24 w programie Konrada Piaseckiego. Jednym z tematów rozmowy była sprawa majątku żony Mateusza Morawieckiego. Chodzi tu przede wszystkim o działki państwa Morawieckich. „Gazeta Wyborcza” informowała, że kupili oni teren we Wrocławiu od Kościoła za 700 tysięcy zł.

W 2021 Iwona Morawiecka sprzedała działki za 14,9 mln zł. Morawieccy mają podział majątku, więc majątek żony premiera nie jest ujawniony, choć domagała się tego opinia publiczna.

Konrad Piasecki zapytał wprost, czemu Iwona Morawiecka nie ujawni swojego majątku. Müller próbował się wymigać, mówiąc że takie pytanie można skierować do każdej żony polityka w Polsce z rozdzielnością majątkową. Piasecki nie ustępował.

Żona pana premiera wypełnia wszelkie przepisy prawa, które są w tym zakresie. Niech pan zobaczy na Europę, gdzie są takie rozwiązania? Bo warto w tym zakresie porównywać się do innych krajów – powiedział więc Müller. A potem sięgnął po ulubiony PiS-owski temat-wytrych, którego politycy obozu rządzącego używają, gdy muszą wypowiadać się w niewygodnych sprawach.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie