Polityka i Społeczeństwo

Rzecznik Praw Dziecka chciał uderzyć w Trzaskowskiego. Tej ciętej riposty długo nie zapomni

YouTube/ Telewizja wPolsce

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zapytał prezydenta Warszawy o wydatki stołecznego ratusza i zapowiadane oszczędności w oświacie. Otrzymał mocną odpowiedź.

Ludzie listy piszą…

Rzecznik Praw Dziecka wysłał do Rafała Trzaskowskiego list. W nim wyraził “głębokie zaniepokojenie” informacją, jaką podał prezydent stolicy. Ta dot. wdrożenia oszczędności w finansowaniu stołecznej oświaty.

“Ogranicza Pan liczbę godzin bezpłatnych zajęć dodatkowych i skraca godziny pracy przedszkoli i świetlic szkolnych, zmniejszając tym samym pomoc dla dzieci i młodzieży. Jako przyczynę wskazuje Pan “przerzucanie” przez rząd kosztów oświaty na samorządy i kryzys finansowy związany z pandemią COVID-19″ – napisał Pawlak.

Oburzał się też, że Warszawa chce wydać 300 tys. zł na paradę klaunów. “Do tego ponad 3 miliony zł na warsztaty z elementami seksedukacji adresowane do dzieci i młodzieży. Z ogromnym zdziwieniem przyjmuję informację o planowanym wydatkowaniu w tym roku w sumie 37 mln zł na ‘dialog społeczny, badanie opinii publicznej i komunikację społeczną'” – napisał.

Dość szybko uzyskał odpowiedź. Tak ciętej riposty raczej się nie spodziewał.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie