Kultura Po godzinach

Rzeczniczka ruskiego MSZ skomentowała zwycięstwo Ukrainy podczas Eurowizji. Czytacie na własną odpowiedzialność

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała, co myśli o sukcesie Ukrainy w konkursie Eurowizji. – Wygrana Kalush Orchestry jest śmieszna. (…) Było to nieprzyzwoite – powiedziała na antenie Russia 1.

Maria Zacharowa o wygranej Ukrainy

Okazało się, że finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji należał do grupy Kalush Orchestra i ich utworu “Stefania”. Część osób uważa, że sukces był podyktowany kwestiami politycznymi.

Wygraną Ukrainy skomentowała też rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Maria Zacharowa.

Zgadza się, że bez zwycięstwa Ukrainy na Eurowizji obraz tego, co stało się z tym krajem, nie byłby pełny. Stroje narodowe i instrumenty muzyczne, dwie Baby Jagi na smyczkach, breakdance i okrzyki o Azowstalu.

Europa zgotowała owację na stojąco. Kurtyna – stwierdziła Zacharowa.

Więcej powiedziała na antenie Russia 1 w programie znanego propagandysty Władimira Sołowiowa.

Wygrana Kalush Orchestry jest śmieszna. (…) Było to nieprzyzwoite. Dziwi mnie, że organizatorzy pozwolili sobie na takie upokorzenie. Ale okazuje się, że upokarzanie Europy jest teraz w modzie – mówiła.

Europa gratuluje Ukrainie

Choć tego typu słowa w ustach rosyjskiej polityk nie dziwią, europejscy urzędnicy przyjęli sukces Ukrainy o wiele cieplej.

“Pragnę, aby przyszłoroczna Eurowizja odbyła się w Kijowie w wolnej i zjednoczonej Ukrainie” – napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

“Gratulacje dla Kalush Orchestra i Ukrainy wygranej w Eurowizji. Dziś wieczorem wasza piosenka zdobyła moje serce. Świętujemy wasze zwycięstwo na całym świecie. UE jest z wami” – napisała z kolei Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.

“Zwycięstwo w konkursie jest wyraźnym odzwierciedleniem nie tylko talentu, ale także niezachwianego poparcia dla waszej walki o wolność” – napisał brytyjski premier Boris Johnson.

Czytaj również:

Źródło: Twitter, Russia 1

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie