Polityka i Społeczeństwo

Rząd znosi jeden ze swoich najważniejszych zakazów. Za hipokryzję władzy zapłacimy naszym zdrowiem

Flickr.com/Kancelaria Premiera

W nowym, restrykcyjnym rozporządzeniu dotyczącym ograniczeń dla Polaków w związku z epidemią koronawirusa jest pewien wyjątek. Dotyczy 12 kwietnia, kiedy katolicy będą obchodzić Wielkanoc.

O unikaniu zbiorowisk słyszymy od rządu niemal od samego początku walki z koronawirusem. We wtorek, podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, dowiedzieliśmy się o nowych zakazach i obostrzeniach dotyczących m.in poruszania się w przestrzeni publicznej czy zgromadzeń.

Równolegle, jakby w innym wymiarze żył polski Kościół, który z niezrozumiałą, nielogiczną i nieracjonalną pobłażliwością był traktowany przez władze.

Najpierw słyszeliśmy, że świątynie to “szpitale dusz”, później w mszach mogło uczestniczyć do 50 osób, a ostatnie limity mówiły już o maksymalnie 5 osobach mogących brac udział w nabożeństwach.

Jak się okazuje, w nowym rozporządzeniu mamy pewien wyjątek. Chodzi o 12 kwietnia, a więc Wielkanoc. Od tego dnia, w mszach w całym kraju będzie mogło uczestniczyć łącznie 50 osób. A więc zamykamy sklepy i szkoły, wojsko i policja pilnują czy aby nasze wyjście z domu jest uzasadnione, niepełnoletni mogą wychodzić na dwór tylko w obecności dorosłych, ale msza? Proszę bardzo, zapraszamy pół setki ludzi.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że właśnie na połowę kwietnia w Polsce zapowiadany jest szczyt zachorowań na koronawirusa. Przecież wiadomo, że wśród wielu wiernych spowiedź i przyjęcie komunii wygrają ze zdrowym rozsądkiem. Trudno się też spodziewać, by księża nawoływali do pozostania w domach…Tegoroczna Wielkanoc może się skończyć tragicznie. Niestety, dla nas wszystkich, wierzących i niewierzących.

Źródło: Antyradio.pl, zdjęcie:Bogdan Sonjachnyj/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie