Polityka i Społeczeństwo

Rząd wprowadzi nowe obostrzenia. Czy powinny obowiązywać certyfikaty covidowe? Polacy zabrali głos [SONDAŻ]

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu rząd zaprezentuje nowe obostrzenia covidowe. Czy znajdzie się wśród nich obowiązek okazania certyfikatu covidowego w sklepach, restauracjach czy miejscach pracy? Okazuje się, że wielu Polaków poparłoby takie rozwiązanie.

We wtorek lub najpóźniej w środę przedstawimy drugi pakiet zaostrzeń, m.in. taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Rzeczywiście przedstawia to się niedobrze – zapowiedział w poniedziałek Mateusz Morawiecki. – Będziemy również dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach, dla osób niezaszczepionych, aby odpowiedzieć na tę odmianę wirusa Omikron, który pewnie już jest w Polsce – podkreślił premier.

Czy rząd zdecyduje się wprowadzić obowiązek okazywania certyfikatów covidowych w miejscach takich jak sklepy, restauracje czy kościoły? Okazuje się, że duża część społeczeństwa poparłaby takie rozwiązanie. Pokazuje to sondaż United Surveys, który publikuje RMF FM.

Sklepy i galerie

Na pytanie, czy certyfikaty covidowe powinny być obowiązkowe przy wchodzeniu do sklepów i galerii handlowych 37,1 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „zdecydowanie tak”, a kolejne 19,5 – „raczej tak”. Zdecydowanych przeciwników takiego rozwiązania jest 25,9 proc., a odpowiedzi „raczej nie” udzieliło 15,6 proc.

Restauracje

Jeszcze więcej zwolenników obowiązkowych certyfikatów jest w przypadku restauracji i barów. Aż 41 proc. zdecydowanie poopiera takie rozwiązanie, dodatkowo 17,7 proc. jest „raczej” na tak. Zdecydowanych przeciwników covidowej kontroli w barach jest 23,6 proc. Z takim rozwiązaniem „raczej” nie zgadza się 14,4 proc. badanych.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie