Polityka i Społeczeństwo

Rząd uległ narodowcom? Ta deklaracja Błaszczaka nie pozostawia wątpliwości

– Na granicy z Białorusią powstanie nowy, solidny płot o wysokości 2,5 m – poinformował w poniedziałek Mariusz Błaszczak, szef MON. To de facto realizacja postulatu narodowców.

Narodowcy chcą, Błaszczak realizuje?

Przypomnijmy, że od kilkunastu dni na granicy polsko-białoruskiej koczuje kilkudziesięciu uchodźców. Część ponoć pochodzi z Afganistanu. Polskie władze nie chcą wpuścić ich na teren Polski. Popierają je w tym m.in. narodowcy.

Kilka dni temu lider narodowców Robert Bąkiewicz domagał się, by na granicy z Białorusią powstał płot, który ochroni nas przed uchodźcami. Pomysł spotkał się, jak widać, z przychylnością rządu.

Wzmocnienie granicy polegać będzie na budowie płotu, który będzie ustawiony wzdłuż tych wojskowych zasieków, jakie tu widzimy. One okazały się zbyt słabe, jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa, zapewnienie szczelności – zapowiedział bowiem teraz Mariusz Błaszczak.

Dowiedzieliśmy się, że prace ruszą za kilka dni.

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace, które będą polegały na budowie płotu. Płot będzie w wysokości 2,5 m – dodał minister obrony narodowej podczas konferencji w miejscowości Kopczany.

To rozwiązanie wzięte niemal żywcem z Wegier. Tamtejszy płot budowały m.in. osoby osadzone w węgierskich więzieniach i wojskowi. Więźniowie byli tam odpowiedzialni za przygotowanie materiałów konstrukcyjnych, które następnie na granicy montowali żołnierze.

Wspomniany Bąkiewicz wcześniej chwalił takie rozwiązania w sieci.

“Dość poprawności politycznej! Tak dzisiaj powinna wyglądać polska granica z Białorusią” – pisał w piątek na Twitterze prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Do postu dodał zdjęcie przedstawiające solidny płot z drutem kolczastym.

Najpewniej płot zostanie wybudowany dość szybko. Utrudni uchodźcom przekraczanie granicy polsko-białoruskiej. Nie wiadomo, co stanie się z ludźmi, którzy znajdują się obecnie na granicy obu krajów.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie