Polityka i Społeczeństwo

Rząd spisał strategię walki z pandemią na 5 kartkach. “Nie ma w ogóle słowa o tym, jakie mamy plany A, B i C”

Posłanka PO rozbiła w pył partyjną propagandę TVP. Prowadzący program zupełnie się tego nie spodziewał
Fot. Flickr

Od wczoraj politycy Zjednoczonej Prawicy powtarzają, że rząd przygotował się na walkę z epidemią. Koalicja Obywatelska mówi jak jest.

Epidemiolodzy i lekarze zakaźnicy mówią, że system opieki zdrowotnej może się zawalić za dwa tygodnie przy tej skali wykrywanych codziennie zakażeń. Wczoraj cały na biało wyszedł szef klubu PiS Ryszard Terlecki  i powiedział, że rząd jest świetnie przygotowany do drugiej fali pandemii. Każdy, kto widzi co się dzieje, ma zapewne zgoła odmienne zdanie niż wicemarszałek Sejmu.

Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej w radiu TOK FM przybliżyła obraz rządowej strategii walki z koronawirusem – W naszej strategii nie ma w ogóle słowa o tym, jakie mamy plany A, B i C. Co zrobi rząd, jak system przestanie być wydolny? – grzmiała na antenie. Posłanka podkreśliła, że strategia polskiego rządu liczy sześć stron rozstrzelonym drukiem, a dla porównania strategia rządu irlandzkiego ma 60 stron.

Izabela Leszczyna dodała, że powinny funkcjonować sztaby kryzysowe na poziomie województw, w których znaleźliby się epidemiolodzy, ale również pracodawcy – Jeśli całą Polskę premier ogłasza strefą żółtą, a jednocześnie dozwolone są wesela, mało tego w strefie czerwonej ludzie bawią się do 50 osób na weselach i nie ma ograniczeń w uczestniczeniu na mszach, to jakie znaczenie mają wprowadzane restrykcje? – zastanawiała się.

W dzisiejszej Gazecie Wyborczej rządową strategię i przygotowania do jej opracowania opisuje Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej. Dariusz Joński z Michałem Szczerbą prowadzą nieustającą kontrolę poselską w ministerstwie zdrowia. Wielokrotnie alarmowali, że resort nie pokazuje im wszystkich dokumentów, ale udało się zobaczyć plan walki z pandemią. Joński opisuje sytuację z zeszłego piątku – Była ósma rano, ważni urzędnicy zjechali dopiero na dziewiątą. Wtedy zapytaliśmy o resortowy plan walki z pandemią, usłyszeliśmy, że jeszcze nie jest gotowy. Po południu pokazali wreszcie dokument, walka z pandemią na pięciu kartkach – mówi Wyborczej.

Źródło TOK FMGazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie