Polityka i Społeczeństwo

Rząd podjął decyzję ws. przedszkoli i podstawówek. Stanowisko ZNP jest jednoznaczne

Rząd podjął decyzje o zamknięciu szkół ponadpodstawowych i uczelni. Przedszkola i podstawówki mają działać bez zmian. – Nie znajdujemy uzasadnienia dla decyzji premiera – odpowiada prezes ZNP, Sławomir Broniarz.

My dyskutujemy bardzo intensywnie o systemie edukacji. 98 procent szkół funkcjonuje teraz w systemie stacjonarnym, ta strategia, którą zaproponowało ministerstwo edukacji, ona na razie zdaje egzamin w tym trudnym bardzo zakresie. Nie widzimy takiej konieczności, żeby wprowadzać obowiązek nauki w trybie zdalnym – mówił tydzień temu Mateusz Morawiecki, zapytany, czy w obliczu gwałtownego wzrostu zachorowań rząd planuje zamknąć szkoły. W czwartek 15 października poinformował, że część uczniów i studenci przejdą na nauczanie zdalne.

Zmiany nie dla podstawówek

Według nowych wytycznych, od 17 października zamknięte zostaną szkoły ponadpodstawowe i uczelnie w strefach czerwonych. Żłobki, przedszkola i podstawówki będą działać bez zmian – bez względu na strefę, w jakiej się znajdują.

Decyzję rządu skrytykował na piątkowej konferencji prasowej Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W żadnej mierze nie znajdujemy uzasadnienia dla decyzji premiera. Nie ma tutaj żadnych propozycji osłonowych wspierających szkoły podstawowe i przedszkola – mówił prezes ZNP.

Rząd zmarnował czas?

Broniarz wypomniał rządowi chaos w podejmowaniu decyzji dotyczących zapewnienia placówkom oświatowym bezpieczeństwa. Przypominał, że decyzje te niejednokrotnie zapadały w ostatniej chwili. Zdaniem prezesa ZNP, ministerstwo edukacji zmarnowało ponad pół roku i nie podjęło konkretnych działań, które usprawniłyby edukację zdalną.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie