Gospodarka

Rząd oszukał Polaków? Jednak zapłacimy wyższe rachunki za prąd

Jacek Sasin odleciał. Kuriozalny atak PiS na Unię
Fot. Krystian Maj / KPRM
Podwyżka cen prądu stała się tematem politycznym. Wszystko za sprawą tzw. “propagandy sukcesu”, którą rząd PiS uprawiał przed wyborami.

Politycy nie chcieli przyznać, że Polaków czekają podwyżki prądu, zarzekali się, że do tego nie dojdzie. Teraz wiemy już na pewno – Polacy zapłacą w tym roku wyższe rachunki za prąd.

W listopadzie 2019 roku Jacek Sasin obiecywał, że podwyżek cen prądu nie będzie. Kiedy pierwszy z polskich dostawców prądu ogłosił podwyżki w ministerstwie zapanowała panika, dostawcy kontrolowani przez państwo zablokowali wycenę kosztu dostaw prądu za kolejny rok. Było to jednak zaklinanie rzeczywistości. W końcu rząd przyznał, że podwyżki co prawda będą, ale zostaną zrekompensowane.

To jednak nie koniec. Wicepremier Sasin wyjaśnił właśnie jak będą w rzeczywistości wyglądały rekompensaty. Wyliczono, że średnio polska rodzina zapłaci o 100 zł więcej za prąd w 2020 roku i taką właśnie rekompensatę obiecuje rząd. Nie oznacza to, że rachunki nie wzrosną, do tego Polacy będą je musieli zapłacić z własnej kieszeni. Okazuje się bowiem, że rząd obiecuje wypłacić rekompensaty, ale dopiero w 2021 roku!

Sytuacja nadal nie jest pewna. Wersje o tym jak rząd zamierza wywiązać się z obietnicy o braku podwyżek zmieniły się już kilkakrotnie, a nadal nie wiadomo jak wyglądać ma wypłacanie pieniędzy. – Musimy zbudować system, który spowoduje, że będzie to działało sprawnie – powiedział ogólnie Sasin. Wiadomo już, że wypłaty nie będą automatyczne. Chętni będą musieli złożyć wniosek o wypłacenie rekompensat.

źródło: fakt.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie