Polityka i Społeczeństwo

Rząd organizuje szczepienia, a Polacy niespecjalnie wierzą, że da radę. Druzgocący sondaż

koronawirus
Shutterstock

Narodowy Program Szczepień ruszył 27 grudnia. Od wczoraj rejestrować mogą się seniorzy powyżej 80. roku życia, a wszyscy mogą zadeklarować chęć szczepienia. Czy Polacy wierzą, że rząd poradzi sobie z tą operacją? Odpowiedzi udziela najnowszy sondaż.

Program masowych szczepień przeciwko COVID-19 trwa w Polsce dopiero trzy tygodnie, ale już nie obyło się bez kontrowersji.

Najpierw opinię publiczną wzburzyła afera z celebrytami, którzy otrzymali szczepionkę poza kolejnością. Później okazało się, że rząd zrezygnował z ok. 6 mln przydzielonych szczepionek firmy Moderna. Pojawiają się też zarzuty o zbyt powolne tempo szczepień. A to dopiero początek procesu.

Czy Polacy wierzą, że rząd poradzi sobie ze skuteczną organizacją całej procedury? To pytanie zadano w najnowszym sondażu SW Research dla „Rzeczpospolitej”. Okazuje się, że w narodzie panują raczej pesymistyczne nastroje. Zaledwie 16,9 procent ankietowanych uważa, że nasza władza poradzi sobie z wyzwaniem. Z kolei aż 54,9 procent nie wierzy, że rząd PiS dobrze wywiąże się z organizacji szczepień. Zdania na ten temat nie ma 28,2 procent respondentów.

Źródło: Rzeczpospolita

Od wczoraj na szczepienia mogą rejestrować się seniorzy powyżej 80 roku życia. Powstał też dostępny dla wszystkich formularz, za pośrednictwem którego można zadeklarować chęć wzięcia udziału w programie. Do tej pory zaszczepiono w Polsce ponad 410 tysięcy osób, czyli niewiele ponad 1 procent populacji. Według ekspertów odporność zbiorowa pojawi się w Polsce, gdy zaszczepionych zostanie od 60 do 80 procent obywateli.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie