Gospodarka

Rząd olał debatę Senatu ws stanu finansów państwa. Co ukrywa Morawiecki?

Senat RP
Flickr.com/Senat RP

Nikt z rządu nie zjawili się w środę w Senacie RP podczas debaty dotyczącej finansów państwa. Dlaczego? – Odpowiemy na pytania, ale w ramach działań ustrojowych, a nie na każde “widzimisię” Marszałka Grodzkiego – powiedział wiceminister finansów Piotr Patkowski.

Debata, której nie było

Przypomnijmy, że w środę w Senacie miała odbyć się debata i wystąpienie przedstawicieli rządu dotyczące stanu finansów państwa. Politycy z obozu władzy jednak się nie zjawili.

Ludzie muszą wiedzieć, że stan finansów państwa jest taki, który pozwala nam wierzyć w bezpieczną przyszłość finansową każdego z nas. Nieprzyjście na tę debatę jest sygnałem niezwykle niepokojącym, bo ktoś, kto nie przychodzi, tak jakby chciał coś ukryć – twierdzi Marszałek Senatu Tomasz Grodzki podczas briefingu prasowego.

Dlaczego nie było nikogo z PiS?

Na pytanie z tego nagłówka odpowiedział wiceminister finansów Piotr Patkowski w rozmowie na antenie Telewizji Republika.

Rząd i Ministerstwo Finansów regularnie informuje o stanie finansów publicznych. Jeśli są takie pytania, to na nie odpowiemy, ale chcielibyśmy, aby działo się to w ramach działań ustrojowych, a nie na każde “widzimisię” marszałka Grodzkiego
– powiedział Patkowski. Jego zdaniem już same apele marszałka Senatu są działaniami czysto politycznymi, a nie ustrojowymi.

Zgodnie z danymi po maju 2020 roku deficyt budżetowy Polski sięga aż 26 mld zł. Ekonomiści twierdzą, że w ciągu roku może on wzrosnąć do nawet 100 mld zł.

Źródło: Telewizja Republika

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie