Gospodarka

Rząd odwołał majówkę? Hotelarze maja jednak inne zdanie na ten temat i się nie poddają

Shutterstock

Rząd mówi twarde “nie” otwieraniu hoteli, które podczas majówki chciały odrobić cześć strat. Hotelarze znaleźli sposób na przyjęcie gości w majowy weekend.

Branża hotelarska praktycznie od roku jest bez dochodów. Hotelarze liczyli, że w majowy weekend będą mogli w reżimie sanitarnym uruchomić placówki, ale rząd mówi twarde “nie”. Branża krytycznie ocenia decyzję rządu, ale się nie poddaje. W ostatnich dniach pojawiła się kompromisowa propozycja, aby przy zachowaniu wszystkich standardów sanitarnych, otworzyć hotele na majówkę przy 50-proc obłożeniu. Sugestia Północnej Izby Gospodarczej przeszła przez gabinety ministerialne bez większego echa.

Poszukiwane przez branżę sposobu na otwarcie hoteli w weekend majowy trwa i wygląda na to, że właśnie się urodził – Wszystko wskazuje na to, że majówka się po prostu odbędzie. Restrykcje stają się w coraz większym wymiarze fikcją – mówi w rozmowie z Gazeta.pl Marek Łuczyński, Prezes Polskiej Izby Hotelarzy (PIH).

Marek Łuczyński w rozmowie z portalem przewiduje, że w najbliższym czasie wznawianie działalności hoteli może przybrać na sile. PIH w ciągu kilkudziesięciu godzin wyjdzie z propozycją skierowaną do hotelarzy, która będzie się mieściła w obowiązujących restrykcyjnych ramach prawnych – Pomożemy hotelarzom w sposób odpowiedzialny i zgodny z prawem otworzyć się na długi weekend majowy – zapowiada prezes.

Marcin Mączyński, sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego mówi, że hotele są bezpieczne i spełniają rygory sanitarne – Wiele obiektów świadczy usługi jako podmioty lecznicze, co jest aktualnie również dozwolone. Oczekiwania gości w tym zakresie są coraz większe m.in. z uwagi na potrzebę regeneracji zdrowia po przebytej chorobie – przypomina.

Czy “leczenie” gości hotelowych jest tym wytrychem, który otworzy branżę w majówkę? Z takiej możliwości skorzystała w lutym sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz. Sprawa pewnie nie wyszłaby na jaw, gdyby w hotelu nie wybuchł niegroźny pożar.

Źródło Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie