Polityka i Społeczeństwo

Rząd każe płacić za szczepienia? Prof. Simon ma lepszy pomysł

Flickr.com/KPRM

Rząd ma w planach wprowadzenie odpłatności za szczepienia przeciwko koronawirusowi. Prof. Krzysztof Simon, ma ciut inne spojrzenie na tę sprawę.

Rząd planuje wprowadzenie odpłatności za szczepienia przeciwko Covid-19. Wczoraj na ten temat mówiła w radiu RMF FM prof. Magdalena Marczyńska, wchodząca w skład Rady Medycznej przy premierze.

Jak mówiła prof. Marczyńska, taka opcja mogłaby się pojawić już późną jesienią.

https://twitter.com/Rozmowa_RMF/status/1409453461796798469

abcZdrowie.pl poprosiło o komentarz na ten temat prof. Krzysztofa Simona, który także jest członkiem Rady Medycznej – Trudno mi się ustosunkować: znam i bardzo cenię prof. Marczyńską, nie wiem jednak, w jakim aspekcie jest ta wypowiedź. Prawdopodobnie chodzi o to, by zachęcić do szczepień, ale ja nie sądzę, że to jest w tej chwili ważne – mówi portalowi.

W jego ocenie, ważne jest promowanie prozdrowotnych postępowań oraz ułatwianie obywatelom szczepień, żeby zapanować nad pandemią. Według eksperta należy to robić za wszelką cenę i wszelkimi dostępnymi metodami. Prof. Simon uważa, że za wcześnie jest mówić o odpłatności za sczepienia ponieważ cześć w ogóle nie chce przyjąć wakcyny.

Należałoby rozważyć nie odpłatność, ale obowiązkowość szczepień. Zwłaszcza z uwagi na konkretne grupy zawodowe – medyków czy szerzej pracowników służby zdrowia oraz nauczycieli szkolnych czy przedszkolnych – uważa prof. Simon.

Zapytany, czy odpłatność powinna pojawić się przy trzeciej dawce szczepionki odpowiada stanowczo – (…)trudno o tym mówić, czy powinna być odpłatna, to na pewno trzecia dawka będzie konieczna – mówi w rozmowie z abcZdrowie.pl

Źródło abcZdrowie.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie