Polityka i Społeczeństwo

Rząd cynicznie próbuje zrzucić winę za nadciągającą trzecią falę na Zakopane. Chce ukryć swoją niekompetencję?

Flickr.com/PiS

Ciąg wypowiedzi ministra Niedzielskiego może wywołać wrażenie, że za 3 falę epidemii odpowiedzialne będzie Zakopane. Ale tak nie jest i nie będzie.

W weekend media obiegły filmiki i zdjęcia bawiących się na Krupówkach turystów. Lekarze mają uzasadnione pretensje, że takie zachowanie wypoczywających nie jest z gatunku odpowiedzialnych. Jednak jak się spojrzy od strony społeczeństwa pozamykanego w domach, w jakiś sposób można zrozumieć taki odruch zabawowy. Od strony politycznej, można odnieść wrażenie, że Krupówki stały się przedmiotem uzasadniania ewentualnej trzeciej fali epidemii.

I w pewnej części można się zgodzić z taką argumentacją, ale nie można robić z ludzi bezpardonowo idiotów. To co się odbyło w Zakopanem będzie widoczne w statystykach zakażeń za jakieś 10-14 dni. Nie można ludziom wmawiać lub podprogowo sugerować, że stolica Tatr będzie odpowiedzialna za kolejne uderzenie koronawirusa, a tak wygląda ciąg wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Człowiek już nie takie numery widział w odwracaniu kota ogonem przez rząd Zjednoczonej Prawicy, więc jest wyczulony na takie próby. Na poniedziałkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski wyraził swoje obawy na temat weekendowych wydarzeń – Patrząc na to, co działo się w Zakopanem, przypominam sobie mecz Ligi Mistrzów między Atalantą a Valencią. Nie chciałbym, aby Zakopane było naszym stadionem San Siro, początkiem III fali pandemii w Polsce – powiedział minister zdrowia.

Wczoraj we wczesnych godzinach przedpołudniowych zamieścił wpis na Twitterze – Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik – 5178 nowych zakażeń – jest o ponad 1 tys większy niż tydzień temu. Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalie postświąteczną) jest dodatni – napisał Adam Niedzielski.

Chwilę potem, lotem błyskawicy, pojawiły się nieoficjalne informacje o możliwym powrocie do obostrzeń. Powodem ma być m.in. “brak odpowiedzialności społecznej”, która dała o sobie znać na Krupówkach. Twitterowego wpisu Adama Niedzielskiego nie da się połączyć z żadną informacją na temat ewentualnego wzrostu zakażeń, bo takiej nie ma. Jest za to Zakopane. Minister Niedzielski nie napisał tego wprost, ale przekaz podprogowy, pojawiający się w środku rozważań i dyskusji na temat imprezowych wydarzeń w górach, nie jest przypadkiem.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie