Polityka i Społeczeństwo

Rydzyk znowu podważa niebezpieczeństwo pandemii. Nie przeszkadza mu to jednak zarabiać na niej kupę kasy

Flickr.com

Ksiądz Tadeusz Rydzyk po raz kolejny robi ukłon w stronę antyszczepionkowców. Czy to tam upatruje nowych słuchaczy i donatorów?

Podczas 30. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górą, Jarosław Kaczyński w swoim liście piętnował neomarksistów. Problem prezesa Prawa i Sprawiedliwości polega na tym, że lubi z nimi wchodzić w układy. To nie jedyny “ciekawy akcent”, jaki miał miejsce podczas jasnogórskiego zlotu. Toruński redemptorysta w swoim przemówieniu, po raz kolejny zaczął doszukiwać się pandemicznych spisków.

Jak pisze Onet.pl, ksiądz Rydzyk nawoływał do uczestnictwa w mszach i poddał krytyce państwa w których nadal obowiązuje zakaz chodzenia do kościołów.

– Tak robili komuniści, pamiętacie, w Związku Radzieckim czy gdzie indziej. Czy to nie jest plan podobny? Na pozór, że pandemia. Przecież do sklepów idą. Nawet na mecze już chodzą. Kochani, pomyślcie – powiedział, zasiewając spiskowe ziarno.

Jak przypomina Onet.pl, to już kolejny raz, gdy duchowny podważa sens nakładanych na kościoły obostrzeń. Portal zauważa również, że na stronie internetowej Radia Maryja w Chicago była promowana książka “Fałszywa pandemia”. Promocja książki oraz negowanie obostrzeń, nie przeszkadza sklepom powiązanych z księdzem w sprzedawaniu produktów mogących pomóc w walce z epidemią. To m.in. pandemiczne modlitewniki czy koronawirusowe zestawy kazań.

Jak przystało na prawdziwego specjalistę od łowienia pieniędzy, ksiądz Rydzyk gra na wielu fortepianach. W jednej ręce trzyma koronawirusowy modlitewnik, a w drugiej książkę podważającą istnienie pandemii. Pożywkę dostają wszyscy wierni i sympatycy, a redemptorysta fundusze. To jest prawdziwa “gra skrzydłami”.

Źródło – Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie