Polityka i Społeczeństwo

Rydzyk znowu podważa niebezpieczeństwo pandemii. Nie przeszkadza mu to jednak zarabiać na niej kupę kasy

Flickr.com

Ksiądz Tadeusz Rydzyk po raz kolejny robi ukłon w stronę antyszczepionkowców. Czy to tam upatruje nowych słuchaczy i donatorów?

Podczas 30. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górą, Jarosław Kaczyński w swoim liście piętnował neomarksistów. Problem prezesa Prawa i Sprawiedliwości polega na tym, że lubi z nimi wchodzić w układy. To nie jedyny “ciekawy akcent”, jaki miał miejsce podczas jasnogórskiego zlotu.

Toruński redemptorysta w swoim przemówieniu, po raz kolejny zaczął doszukiwać się pandemicznych spisków.

Jak pisze Onet.pl, ksiądz Rydzyk nawoływał do uczestnictwa w mszach i poddał krytyce państwa w których nadal obowiązuje zakaz chodzenia do kościołów.

– Tak robili komuniści, pamiętacie, w Związku Radzieckim czy gdzie indziej. Czy to nie jest plan podobny? Na pozór, że pandemia. Przecież do sklepów idą. Nawet na mecze już chodzą. Kochani, pomyślcie – powiedział, zasiewając spiskowe ziarno.

Jak przypomina Onet.pl, to już kolejny raz, gdy duchowny podważa sens nakładanych na kościoły obostrzeń. Portal zauważa również, że na stronie internetowej Radia Maryja w Chicago była promowana książka “Fałszywa pandemia”. Promocja książki oraz negowanie obostrzeń, nie przeszkadza sklepom powiązanych z księdzem w sprzedawaniu produktów mogących pomóc w walce z epidemią. To m.in. pandemiczne modlitewniki czy koronawirusowe zestawy kazań.

Jak przystało na prawdziwego specjalistę od łowienia pieniędzy, ksiądz Rydzyk gra na wielu fortepianach. W jednej ręce trzyma koronawirusowy modlitewnik, a w drugiej książkę podważającą istnienie pandemii. Pożywkę dostają wszyscy wierni i sympatycy, a redemptorysta fundusze. To jest prawdziwa “gra skrzydłami”.

Źródło – Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie