Polityka i Społeczeństwo

Rydzyk wypowiedział się na temat protestów. Ostrzegamy – możecie znienawidzić go jeszcze bardziej

fot. Tytus Żmijewski / PAP

– Piekło to dopiero będzie, jeżeli nie będziemy słuchać Ducha Świętego, jeżeli nie będziemy słuchać Pana Boga. Nikomu tego nie życzę, tego piekła – powiedział Tadeusz Rydzyk, komentując falę protestów i hasło “piekło kobiet”.

Ogólnopolskie protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji w przypadku uszkodzenia płodu nabierają rozpędu. Większe i mniejsze miasta solidaryzują się z kobietami, a ludzie wychodzą na ulice. W zeszłą niedzielę protesty przeniosły się także do kościołów, gdzie doszło do wielu happeningów przeciwników całkowitego zakazu aborcji.

Oczywiście do protestów nie mógł nie odnieść się Tadeusz Rydzyk. – Widzę co się dzieje w tej chwili w związku z orzeczeniem Trybunału o niezgodności z konstytucją zabijania nienarodzonych niepełnosprawnych. Konstytucja to mówi i tak Trybunał orzekł. I za to też dziękujemy – powiedział toruński biznesmen.

Ale to był dopiero początek jego płonnej przemowy. – W związku z tym, co ta strona lewicowo-liberalna (robi), zobaczcie, jaka jest wolność w Polsce. Mówią w Unii Europejskiej niektórzy, nawet z Polski eurodeputowani, że w Polsce nie ma wolności. Zobaczcie, jaka wolność, aż swawola. To wyzywanie, te bluźnierstwa tej lewicy, lewactwa mówił redemptorysta.

Ale chyba najbardziej oburzające były słowa Rydzyka dotyczące przewodniego hasła protestujących od czwartku Polek i Polaków “Piekło kobiet” – co skomentował je dyrektor Radia Maryja? – Piekło to dopiero będzie, jeżeli nie będziemy słuchać Ducha Świętego, jeżeli nie będziemy słuchać Pana Boga. Nikomu tego nie życzę, tego piekła – powiedział.

Tadeusz Rydzyk śmieje się w twarz kobietom walczącym o swoją godność. Dobrze, że protestujące słuchają głosów swoich rozsądków. A o Duchu Świętym Rydzyk może sobie opowiadać słuchaczom, przesyłającym do Torunia swoje pieniądze.

Źródło: rp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie