Polityka i Społeczeństwo

Rydzyk to ma klawo! Nie uwierzycie, kto przygrywał duchownemu na jego urodzinach

fot. Tytus Żmijewski / PAP
Policja i orkiestra reprezentacyjna Marynarki Wojennej na obchodach 28. urodzin Radia Maryja? Tak, to naprawdę miało miejsce! Mało tego, z informacji przekazanych przez MSWiA i MON, wynika, że policja pojawiła się tam służbowo. Orkiestra grała w ramach wykonywania “statutowych zadań”.

Kłopotliwe pytania

Chodzi konkretnie grudniową imprezę w Arenie Toruń rozgłośni o. Rydzyka. Wśród gości byli m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Orkiestra marynarki wojennej wykonała kilka utworów m.in. „My, Pierwsza Brygada” i „Gdzie ta keja”.
Impreza organizowana była przez podmioty prywatne, jednak w sposób niebywały w jej ochronę zaangażowana została polska Policja, a występ artystyczny zagwarantowała Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej RP – zauważył poseł PO Paweł Olszewski i pytał w swojej interpelacji o to m.in. “Kto podjął decyzję o zaangażowaniu Policji w ochronę prywatnej imprezy masowej z okazji 28. rocznicy powstania Radia Maryja? Jaki był koszt udziału Orkiestry w imprezie i kto go pokrył?”

“Komenda Główna Policji poinformowała, że w związku z zaplanowanymi na dzień 7 grudnia 2019 r. zgromadzeniami publicznymi na terenie miasta Toruń, zbiegającymi się z obchodami XXVIII rocznicy powstania Radia Maryja, po dokonaniu przez służby charakterystyki zagrożeń, w tym oceny sytuacji i prognozy jej rozwoju, zaangażowano w ramach akcji policyjnej odpowiednie siły policyjne. W akcji uczestniczyli zarówno funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego, jak i policjanci służby kryminalnej. Działania funkcjonariuszy poszczególnych pionów były realizowane w ramach zadań służbowych – odpisał posłowi Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Z kolei wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz dodał: “Informuję, że udział m.in. w tego rodzaju uroczystościach stanowi statutowe zadanie orkiestry. Na koszty tego udziału składa się wiele elementów, w tym uposażenie muzyków oraz amortyzacja umundurowania i wyposażenia, w związku z czym nie ma możliwości wskazania konkretnej kwoty”.

Państwo w państwie?

Wszystko brzmi to kuriozalnie. Państwowe służby są wykorzystywane na imprezie, która jest organizowana przez prywatne radio o. Rydzyka. Do tego na wydarzeniu pojawia się wojskowa orkiestra…

Dlaczego politycy Zjednoczonej Prawicy tak bardzo ulegają szefowi Radia Maryja? Czy tak mocno liczy się jego poparcie dla ich partii politycznych? Sprawa wymagałaby dokładnego zbadania.

Źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie