Polityka i społeczeństwo

Rydzyk mocno wystraszył prezesa Kaczyńskiego. Te słowa rzeczniczki partii pokazują, że w PiS zrobiło się bardzo nerwowo

Pakt Kaczyński - Rydzyk jest bezpieczny. Prokuratura nie chce podjąć sprawy
fot. Shutterstock/wikimedia

Jeśli politycy PiS w swoich komentarzach na dany temat nie mówią jednolicie, często przedstawiając wręcz sprzeczne komunikaty, można wywnioskować, że sprawa jest dla partii rządzącej sporym zaskoczeniem i dotyczy kwestii zwykle niezbyt korzystnej dla obozu władzy. Właśnie tak jest z wczorajszymi ustaleniami reporterów Wirtualnej Polski, dzięki którym opinia publiczna dowiedziała się, że ojciec Tadeusz Rydzyk, dla niepoznaki zakonnik, postanowił zadrwić sobie z konstytucyjnego rozdziału państwa i kościoła i polecił swoim najbliższym współpracownikom zarejestrowanie nowej partii politycznej, mającej w założeniu walczyć o tego samego wyborcę, co Prawo i Sprawiedliwość.

Dokumenty partii o nazwie Ruch Prawdziwa Europa wpłynęły do sądu rejestrowego dokładnie tydzień temu. Pełnomocnikiem partii został europoseł, zaufany człowiek dyrektora Radia Maryja Mirosław Piotrowski. – Składałem wniosek o rejestrację partii w ubiegłym tygodniu we wtorek. Mam nadzieję, że sąd zarejestruje ją w ciągu kilku tygodni – cytuje jego słowa Wirtualna Polska.

Autorzy tekstu w WP podkreślają, że w Prawie i Sprawiedliwości od jakiegoś czasu mieli świadomość takich zamierzeń ojca Rydzyka i zasadniczo złożenie dokumentów do rejestracji jest odbierane jako blef, mający w finale dać zakonnikowi z Torunia mocniejszą pozycję negocjacyjną przed przyszłorocznymi wyborami tj. ma zagwarantować lepsze miejsca dla jego ludzi takich jak Jan Szyszko, Anna Sobecka, Andrzej Jaworski czy wspomniany europoseł Piotrowski.

I właśnie taki przekaz pojawił się w pierwszych komentarzach ważnych polityków PiS. Antoni Macierewicz mówił wręcz o kreowaniu fake newsa, a uznawany za bardzo dobrze zorientowanego w sytuacji wewnątrz obozu władzy senator Adam Bielan przekonywał, że prawdopodobieństwo, że taka partia w ogóle się zmaterializuje, jest bardzo małe.

I gdy już wydawało się, że sprawa rozejdzie się po kościach, a news Wirtualnej Polski pozostanie jednym z tych, które traktowane są z pobłażliwością właściwą dla informacji ze świata polityki, głos zabrała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, która nadała informacji o planach stworzenia konkurencyjnej dla PiS partii znacznie większe znaczenie.

Każdy ma prawo zakładać partię, ale to kwestia odpowiedzialności za państwo. Jedność na prawicy jest warunkiem sukcesu. Niektórzy mogą mieć indywidualne cele. PiS przyjmuje odpowiedzialność za państwo. Każdy, kto burzy układ dzisiejszy ułatwia powrót do władzy lewicy.(dot.nowej partii) – napisała posłanka Mazurek, w oczywisty sposób grożąc każdemu działaczowi PiS, który rozważałby zaangażowanie się w nową partię. Z wpisu wynika wprost, że każde takie działanie zostanie potraktowane jako przejaw braku odpowiedzialności za państwo.

W ten oto sposób, rzeczniczka partii rządzącej potwierdziła, że coś jest na rzeczy, a prezes Kaczyński otrzymał od ojca Rydzyka faktyczny cios nożem w sam środek pleców. Biorąc pod uwagę fakt, że przez minione trzy lata do ojca Rydzyka popłynęło lekko licząc z 80 mln złotych a kolejne 70 zostało obiecane, to działanie redemptorysty należy uznać za niebywałą niewdzięczność względem obozu władzy. Jeśli RPE faktycznie powstanie i zdecyduje się na samodzielny start już w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, to będzie to olbrzymi kłopot dla Prawa i Sprawiedliwości. Szanse na dobry wynik w dużych miastach rysują się w czarnych barwach, a wyborców konserwatywnych i mocno religijnych w małych miejscowościach i na wsiach może zgarnąć właśnie partia Rydzyka.

Źródło: Wirtualna Polska

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie