Polityka

Rydzyk ma poważne powody do zmartwień. Unia Europejska porządnie uderzy go po kieszeni?

Zaszantażowany rząd znów rozdaje grube sumy na spółki Rydzyka
fot. youtube

Pod rządami dobrej zmiany ojciec Tadeusz Rydzyk żyje niczym pączek w maśle. Toruński redemptorysta nie tylko może liczyć na grube miliony płynące w jego kierunku z publicznych środków, ale i przede wszystkim na zaangażowanie, czy wręcz służalczość czołowych polityków zjednoczonej prawicy, który nieustannie pielgrzymują do Torunia, by bić Rydzykowi pokłony.

Jak doniosło swego czasu Radio ZET możliwe, że na głowę twórcy Radia Maryja w najbliższym czasie posypią się gromy i to te najbardziej dla niego dotkliwe, czyli finansowe. A wszystko to za sprawą działań Komisji Europejskiej, która zainteresowała się milionami złotych przekazanymi uczelni Rydzyka na szkolenia dla sędziów i prokuratorów. 

https://twitter.com/zKaszebe/status/941599335510433792

Jak donosi Radio ZET: “Jeśli Komisja Europejska w przyszłym tygodniu uruchomi wobec Polski art. 7 unijnego traktatu, to w konsekwencji może zakwestionować przyznanie uczelni T. Rydzyka trzy miliony złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego na szkolenia sędziów i prokuratorów”. 

KE będzie w  najbliższym czasie kontynuować analizę analizować ustaw o Sądzie Najwyższym oraz KRS. To wtedy Komisja ma podjąć decyzję, czy aktywować wobec Polski art. 7 unijnego traktatu. Mówi on o tym, że na uzasadniony wniosek jednej trzeciej państw członkowskich, Parlamentu Europejskiego lub Komisji Europejskiej, Rada UE może stwierdzić istnienie wyraźnego ryzyka poważnego naruszenia przez kraj członkowski wartości unijnych, pociągając dany kraj członkowski do odpowiedzialności, w tym przez nałożenie sankcji.

Co tu dużo mówić Tadeusz Rydzyk z pewnością się z takiego obrotu sprawy nie ucieszy. Na szczęście dla twórcy medialnego imperium skupionego wokół Radia Maryja spora większość benefitów, która płynie na konto redemptorysty, pochodzi jednak ze polskich środków budżetowych. Choć samemu Rydzykowi nie będzie zapewne w smak oddawać jakiekolwiek pieniądze, to może się okazać, że będzie on do tego zmuszony…

fot. youtube

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie